Windows Gezgini Çöküyor

Yehure

Hectopat
4 gün önce bilgisayarıma format attım, Microsoft'un sitesinden indirdiğim Win10-64bit ISO dosyası ile formatımı yaptım ve Windows'um tamamen orijinal. Format sırasında da herhangi bir sıkıntı çıkmadı ve formatı her zaman attığım gibi attım. Fakat yine de daha önce hiç karşılaşmadığım bir sorun ile karşılaştım.
  • - Masaüstünde bulunan bir dosyası açmaya çalışmam Windows gezginini durduruyor.
  • - Masaüstüne 2 kere sağ tıkladığımda da yine aynı şekilde explorer.exe çalışmayı durdurdu uyarısı geliyor.
  • - Yaklaşık 1 dakika boyunca masaüstüm maviye dönüşüyor, bilgisayar donuyor ve bu sürenin sonunda da masaüstü arka planım geliyor. 1 dakika içinde de masaüstündeki kısayollar geri geliyor.
Yardımlarınıza ihtiyacım var, tüm çözüm önerilerini dinlemek isterim. Bu arada, internetten gördüğüm birçok çözümü denedim ama zaten neredeyse hiçbiri benim sorunumun aynısı değildi. Çoğu çözüm görev yöneticisinden explorer.exe dosyasını yeniden başlatmak üzerineydi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı