Windows Gezgini'nin CPU tüketimi çok yüksek

burakaaa

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, daha yeni aldim laptopu fakat bir şey fark ettim. Gezgini actigimde CPU ornegin birden artiyor sonra sifira dusuyor. Ancak bellek kullanimi %50'lerde, ne kullaniyor olabilir bu kadar anlamadim. Bilgisayarda hiçbir şey yuklu degil neredeyse ve arka plan da bos... Yardimci olur musunuz?

Görüntüsü:

IMG-20211206-102703.jpg

Merhaba, daha yeni aldim laptopu fakat bir şey fark ettim. Gezgini actigimde CPU ornegin birden artiyor sonra sifira dusuyor. Ancak bellek kullanimi %50'lerde, ne kullaniyor olabilir bu kadar anlamadim. Bilgisayarda hiçbir şey yuklu degil neredeyse ve arka plan da bos... Yardimci olur musunuz?

Görüntüsü:

Eki Görüntüle 1234732

CPU bir yere tıklayıp sayfayı açtığında işlem yaptığı için yükselir alçalır. Bellek ise resimde de gördüğün gibi arka planda çalışan Lenovo yazılımları vs dır.

Denetim masasında Lenovo update olacak oradan tüm sürücülerin güncel olduğundan emin olduktan sonra program ekle kaldırdan Lenovo yazılımlarını silebilirsin.
Eğer 4gb ram varsa kişisel tavsiyem olarak buradan güvenlik yazılımı Panda Dome indirin. Ve hizmetlerden windows update servisini önce durdurup sonra devre dışı bırakın ve kaydedin ayrıca Windows moduler installer i De aynı yaptikyan sonra kaydedin ve bilgisayarı yeniden başlatın. Ayrıca memreduct yazılımı ile otomatik olacak şekilde ayarladiktan sonra ram sürekli kendi kendine dolan yerleri belli aralıklarla boşaltır ama içindeki uac uyarısını geç i aktif etmeniz gerek süreli ve yükte bellek temizlemesini de açın. Performans olarak onerebilecegim bunlar.

8 GB RAM varsa %50 kullanım normal. Görev Yöneticisi ilk açıldığında saniyelik olarak CPU kullanımının %100 gözükmesi normal.

Yeni konular

Geri
Yukarı