Windows Gigabyte anakart ekranında kalıyor

m2Sssd

Decapat
Daha fazla  
Cümleten selamünaleyküm. Resimde görüldüğü gibi kalıyor. Güncelleme yaptığımda oldu. Temiz kurulum yaptım oluyor Windows 10'da oluyor 11'de oluyor. Acaba donanımımda mı bir problem var? SSD çalışıyor sorunsuz.
Sorun nedir sizce?

image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Media creation tool ile yukledim usbye

Yöndelendirir misin nasıl yapabilirim sıfırlamayı anakartım: B450M S2H.
Exit sekmesinde Restore Defaults seçeneğinin üstüne gelinir ve Enter'a basılır.
Save & Exit diyerek çıkılır.
Media creation tool ile yukledim usbye

Yöndelendirir misin nasıl yapabilirim sıfırlamayı anakartım: B450M S2H.

Hocam herhalde ya konuyu okumuyorsunuz ya da anlamıyorsunuz her şey usulüne uygun yapılıyor ancak durmadan hata alıyorum dikiş tutmuyor sistem dünden beri uğraşıyorum herhalde 50. format atışım.

Hocam herhalde ya konuyu okumuyorsunuz ya da anlamıyorsunuz her şey usulüne uygun yapılıyor ancak durmadan hata alıyorum dikiş tutmuyor sistem dünden beri uğraşıyorum herhalde 50. format atışım.
Merhabalar Hocam,

Konu ile alakalı son durum nedir? Çözüm bulabildin mi?
Bende de benzer bir sorun var.
Ne yaptıysam yapayım çözemedim. Donanımları test ettim hepsi hatasız. Windows temiz kurulum. Profesyonel programlar ile de kontrol ettim ama sorun gözükmüyor. Ne zaman yeniden başlatsam Gigabyte / Ultra Durable logolu ekranda donuyor.

Aklıma şu geldi. Donduğu esnada mouse ve klavye ışıkları yanıyor. Yani tahminimce ekran kartını ve diğer AMD driverlarını başlatıyor. Windowsun son sürümleri ile AMD Driverları etkili çalışmıyor ve çakışma yapıyor diye düşünüyorum.

Ben geçici çözüm olarak açılırken BIOS'a girip Load optimization yapıp saveleyip çıkıyorum. O zaman açılıyor direkt.

Eğer kalıcı çözüm bulabildiysen paylaşırsan sevinirim.

Teşekkürler

Merhabalar Hocam,

Konu ile alakalı son durum nedir? Çözüm bulabildin mi?
Bende de benzer bir sorun var.
Ne yaptıysam yapayım çözemedim. Donanımları test ettim hepsi hatasız. Windows temiz kurulum. Profesyonel programlar ile de kontrol ettim ama sorun gözükmüyor. Ne zaman yeniden başlatsam Gigabyte / Ultra Durable logolu ekranda donuyor.

Aklıma şu geldi. Donduğu esnada mouse ve klavye ışıkları yanıyor. Yani tahminimce ekran kartını ve diğer AMD driverlarını başlatıyor. Windowsun son sürümleri ile AMD Driverları etkili çalışmıyor ve çakışma yapıyor diye düşünüyorum.

Ben geçici çözüm olarak açılırken BIOS'a girip Load optimization yapıp saveleyip çıkıyorum. O zaman açılıyor direkt.

Eğer kalıcı çözüm bulabildiysen paylaşırsan sevinirim.

Teşekkürler
Hocam ben hem win 10 hem win 11 temiz kurulum yaptım (belki en az 50 defa ) denedim olmadı tek tek donanım değiştirip denedim sorunun ssd ile ilgili olduğunu anladım ssd değiştirdim kurulum yaptım sorun halloldu ssd tahrip olmuş okuyamıyor . Yeni ssd aldım bugüne kadar herhangi bir problem yaşamadım . Bende ssd den kaynaklandı sizde ne olabilir bilemiyorum . Ancak ssd nize bir göz atın derim

Geri dönüşünüz için eyvallah Hocam.
Bana da artık tek mantıklı gelen bu ihtimal. Yani tarattık ettik sorun gözükmüyor ama başka yolu yok bir türlü çözülmüyor. Yeni SSD ile bir deneyelim bakalım.
Çok teşekkürler.
İyi akşamlar

Yeni konular

Geri
Yukarı