Rehber Windows güncellemesini Microsoft Update Catalog üzerinden indirmek

Windows Update ile güncelleme yapamadığınız zaman ya da Windows Update ile yapmak istemediğiniz zaman Microsoft Update Catalog üzerinden güncelleştirmeyi manuel olarak indirebilirsiniz.

Microsoft Update Catalog, güvenilir midir?

Evet, Microsoft'un kendi sitesi. Kesinlikle güvenilirdir!

Microsoft Update Catalog üzerinden Windows güncellemesi nasıl indirilir?

Öncelikle, diyelim biz Windows 10 kullanıyoruz. En son güncelleştirmenin KB ile başlayan kodunu bulmamız gerekiyor. Bunun için Windows Update'in history sayfasına bakabilirsiniz.

Windows 10 için:

Windows 11 için:

Windows 8.1 için:

• Windows sürümünüze uygun sayfaya gidin.
  • En yakın güncelleme tarihi hangisiyse ona girin, en başta gözükür.
Girdiğimiz zaman, burada KB ile başlayan kodu kopyalayacağız.

Prime777.png

Kopyaladığımız kodu Microsoft Update Catalog sitesine gidip yapıştırıyoruz. Site gayet basit görünüme sahip.

Prime777.png

Ara tuşuna bastığımız zaman gelen kısımlar biraz fazla olduğu için karmaşık gelebilir. Aslında karmaşık değil.

Prime777.png

Bu tarz güncellemeler için 1 tanesini indireceksiniz. Hepsini indirmeyin, duruma göre de değişir. 64 Bit olanlar X64 yazanı indirecek. 32 Bit olanlar X86 yazanı indirecek. ARM olanlar ARM64 yazanı indirecek.

Bunu anladığımıza göre sıradaki anlamamız gereken:

Windows sürümünüz 21H2 ise Windows 10 version 21H2 yazanı indireceksiniz. Windows sürümünüz 21H1 ise Windows 10 version 21H1 yazanı indireceksiniz. Windows sürümünüz 20H2 ise Windows 10 version 20H2 yazanı indireceksiniz.

Windows sürümünüzü Windows'un arama kısmına winver yazarak öğrenebilirsiniz. Şu anlık Windows 10 için güncel sürüm 21H2'dir.

Uygun güncelleştirmeyi bulduğunuz zaman "yükle" kısmına basacaksınız.

1660862293681.png

Böyle bir sayfa açılacak. Buna tıklayacaksınız.

Adsız.png

Güncelleme dosyamız inmiş olacaktır.

1660862697493.png

İnen dosyaya çift tıklıyorsunuz ve güncellemenizi yapıyorsunuz. Türkçe olduğu için anlarsınız. Benim Windows güncel olduğu için bunu gösteremiyorum ancak yapmak gerçekten basittir ve kısa sürüyor.

1660862796486.png

Not: Yüksek ihtimal Windows Update çalışmadığı için bunu yapacaksınız, en azından Windows Update hizmetleri kesinlikle açık olsun.

Hayır kullanamıyorum sürekli güncellemeyi indiriyorum ve tekrar deneyin diyor sürekli.

İse yaramazsa bunu kullanarak tum hizmetleri sifirlamayi deneyin, Windows Update ve gereken hizmetler bozuk degilse calismasi ve Update sorunu olmamasi lazim.

Ayrica, yeterli alaniniz var mi guncelleme icin?

İse yaramazsa bunu kullanarak tum hizmetleri sifirlamayi deneyin, Windows Update ve gereken hizmetler bozuk degilse calismasi ve Update sorunu olmamasi lazim.

Ayrica, yeterli alaniniz var mi guncelleme icin?
600gb alanım var ilk attığınız şeyi deneyeceğim

@Teritseran yuklemeye calistigi guncelleme su an guncele gore eski. En guncel surum olan KB5030310 deneyin bakalim.

Yeni konular

Geri
Yukarı