Windows harici hard diski görmüyor

akardas16

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Benim bilgisayarımın anakartı bozuldu ve yeni bilgisayar aldım. Eski bilgisayarımın hard diskini harici olarak SATA kablosuyla yeni laptopuma bağlayarak dosyalarımı almaya çalışıyorum fakat hard disk dosya yöneticisinde görünüp kayboluyor sürekli. Hiçbir şeyi ellemememe rağmen kendi kendine hard disk kendi kendine bağlanıp bağlantıyı kesiyor. Disk yönetiminde de ilk USB kablosunu bilgiayara bağladığımda görünüyor 1 2 saniye sonra tekrar kayboluyor. Driverları güncelledim fakat bir türlü olmadı. Cihaz yöneticisinde gösterilen sürücüler hata veriyor fakat düzelmedi hiçbir şekilde. Yardımcı olursanız sevinirim

Dosya Ekleri

• Screenshot 2021-05-18 204738.png
    Screenshot 2021-05-18 204738.png
    55,3 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleyen: Moderatör:
Yakınınızda başka bir PC var ise ona bağlamayı deneyin. HDD zarar görmüş olabilir.
Bana da öyle geliyor windowsta hiç kullanılamıyor yeni bilgisayarımda linux da kurmuştum linuxda denedim orada da hdd gözüküyor birkaç saniye sonra tekrar kayboluyor gene de bazı dosyaları indirmeyi başardım her seferinde dosyayi indirdigimde işlem tamamlanmadan hata veriyor
Yakınınızda başka bir PC var ise ona bağlamayı deneyin. HDD zarar görmüş olabilir.

Bilgisayarcıya götürdüm SATA kablosu ve hard disk sıkıntısız çalıştı. Yeni aldığım bilgisayarda USB 2.0 bulunmuyor. Sanırım hard disk USB3.0'da düzgün çalışmıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı