Windows Hello nedir ve nasıl aktifleştirilir?

Daha fazla  
Windows hello nedir bana kısaca anlatır mısınız? (güvenliğimi arttırmak için soruyorum) bir de nasıl aktifleştirilir bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım Hello iyi uyumlu bir kameranız olması gerekli. Bu kameraların özellikleri biyometrik olarak yüz datasını işleyebiliyor olmaları. Destekleyen belirli laptop modelleri vardır desteklediği özellikle belirtilir ürün özelliklerinde.

Windows hello nedir bana kısaca anlatır mısınız? (güvenliğimi arttırmak için soruyorum) bir de nasıl aktifleştirilir bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.
Önce Ayarlar>Hesaplar>Oturum Açma Seçenekleri, sonrasında cihazınızda var ise parmak izi okuyucu yada yüz tanıma sistemi ile oradan istediğinizi aktifleştirebilirsiniz. (Her bilgisayar hepsini açmayabilir.)

Hocam laptop veya PC'nizde bununla uyumlu kamera olması lazım. Aynı telefonlardaki yüz tanıma gibi. Zaten ayarlar kısmında gözüküyor desteklenip, desteklenmediği.

Sanırım hello iyi uyumlu bir kameranız olması gerekli. Bu kameraların özellikleri biyometrik olarak yüz datasını işleyebiliyor olmaları. Destekleyen belirli laptop modelleri vardır desteklediği özellikle belirtilir ürün özelliklerinde.

Hocam bende kamera var ama bana kameran falan yok diyor? Olmadı diyor?

Hocam laptop veya PC'nizde bununla uyumlu kamera olması lazım. Aynı telefonlardaki yüz tanıma gibi. Zaten ayarlar kısmında gözüküyor desteklenip, desteklenmediği.

Hocam laptop kullanıyorum ortasında kamera var iyi Full HD çekiyor ama Windows helloyu aktifleştirirken kamera falan yok diyor ama :(

Yeni konular

Geri
Yukarı