Windows ile Linux internet hızı neden farklı çıkar?

533388

Hectopat
Makaleler
2
Linux,
Download: 28 Mbps,
Upload: 19 Mbps.
-------------------------------
Windows,
Download: 37 Mbps,
Upload: 17 Mbps.
Neden arada böyle fark var? Bazen daha çok fark oluyor?
@Rona

Linux,
Download: 28 Mbps,
Upload: 19 Mbps.
-------------------------------
Windows,
Download: 37 Mbps,
Upload: 17 Mbps.
Neden arada böyle fark var? Bazen daha çok fark oluyor?
@Rona
Sürücü dandikliği diye yorumluyorum eğer hep böyleyse, gerçi modemin keyfine göre de olabilir o anlık.

Steamden oyun falan indirin iki platforda da ve hızları izleyin.

Muhtemelen esit ama Windows bir tik daha hizli olabilir.

Olabilir, sizce kernel surumu ile ilgili olabilir mi?
Kernelden ziyade kerneldeki sürücü yapar o da haliyle yeni sürücü kurularak halledilebilir. Dağıtım nedir acaba ve flaştan başka dağıtımla da deneyebilirsiniz. Ubuntu olur, Fedora olur, Debian olur, her telden :D

Dediğim gibi bana kalırsa modemin o anlık keyfiyle ya fa alt yapıyla alakalı bir mevzu. Siz bi bakın modemin dibine girişip bunlara.

Steam değil Google Drive da olur. Büyük bir tekli dosyayı indirirken izleyin.

Kernelden ziyade kerneldeki sürücü yapar o da haliyle yeni sürücü kurularak halledilebilir. Dağıtım nedir acaba ve flaştan başka dağıtımla da deneyebilirsiniz. Ubuntu olur, Fedora olur, Debian olur, her telden :D

Dediğim gibi bana kalırsa modemin o anlık keyfiyle ya fa altyapıyla alakalı bir mevzu. Siz bir bakın modemin dibine girişip bunlara.

Steam değil Google Drive da olur. Büyük bir tekli dosyayı indirirken izleyin.

Teşekkür ederim birkaç gun daha inceleyip yazarim. Bir de su an da kullandığın Ubuntu'da hizi bir ara tavan gordum rekor oldu galiba modemin keyfine gore.

Teşekkür ederim birkaç gun daha inceleyip yazarim. Bir de su an da kullandığın Ubuntu'da hizi bir ara tavan gordum rekor oldu galiba modemin keyfine gore.
Bana kalırsa alt yapı ve modem hocam dediğim gibi. Olur öyle.

Ubuntuda kapalı kaynak driver desteği var zaten. İmkan olsa kapalısını kurardı ya da kurmuştur. Dediğim gibi bence keyif.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı