İnceleme Windows incelemesi

Merhaba. Bu haftaki işletim sistemi benim gibi Linux seven insanları kızdıracak. Windows
Biliyorum ki herkes Windows 10/11/7 gib işletim sistemlerini çok iyi biliyorsunuz. Beni mi sınıyorsunuz? 🤣

Neyse başlayarım.

Bence Windows'un 4 temel sürümü var; Windows 10 Windows 7 Windows XP Windows 95 bu yüzden eskiden yeniye doğru inceleyeceğiz.

Windows 95
Bu benim için zor olacak. Çünkü bunu hiç kullanmadım.
24 Ağustos 1995 tarihinde piyasaya sürülen Windows 95 bana göre temel Windows sürümlerinin ilki. Bu sürümü temel sürüm saymamın sebebi kullanım kolaylığı. Alıştığımız başlat menüsü bu sürümde de mevcut. Bildiğiniz üzere bu sürüm zamanında gözlerin ezeli düşmanı tüplü monitörler kullanılıyor. Bir de o açılış sesi. ☺️

windows95-1.png

ID.

Bir seferde çok işletim sistemi incelediğimiz için geçiyoruz. 🏃‍♂️

Windows XP

hepimiz bunu biliyoruz değil mi?

xp.jpg

XP'nin güzel duvar kağıdı. Bu işletim sistemi hem Microsoft'u hem de Windows'u çok güzel ifade ediyor. Bu alıştığımız başlat menülerinin ilki. Artık mazide kalmış bir canavar.

Benden XP'ye

Zamanında çok kullanırdık.
Başlat menüsünü açardık.
Mavi kağıda bakardık.
Bizi bıraktın Windows XP.

Geriye kalanları haftaya çifte olarak işleyeceğim. Yoruldum.

Öneriniz varsa yazın. Düzeltmem gereken vb. ya da bana yardımcı olmak isteyen varsa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bu haftaki işletim sistemi benim gibi Linux seven insanları kızdıracak. Windows
Biliyorum ki herkes Windows 10/11/7 gib işletim sistemlerini çok iyi biliyorsunuz. Beni mi sınıyorsunuz? 🤣

Neyse başlayarım.

Bence Windows'un 4 temel sürümü var; Windows 10 Windows 7 Windows XP Windows 95 bu yüzden eskiden yeniye doğru inceleyeceğiz.

Windows 95
Bu benim için zor olacak. Çünkü bunu hiç kullanmadım.
24 Ağustos 1995 tarihinde piyasaya sürülen Windows 95 bana göre temel Windows sürümlerinin ilki. Bu sürümü temel sürüm saymamın sebebi kullanım kolaylığı. Alıştığımız başlat menüsü bu sürümde de mevcut. Bildiğiniz üzere bu sürüm zamanında gözlerin ezeli düşmanı tüplü monitörler kullanılıyor. Bir de o açılış sesi. ☺️

Eki Görüntüle 1519390

ID.

Bir seferde çok işletim sistemi incelediğimiz için geçiyoruz. 🏃‍♂️

Windows XP

hepimiz bunu biliyoruz değil mi?

Eki Görüntüle 1519395

XP'nin güzel duvar kağıdı. Bu işletim sistemi hem Microsoft'u hem de Windows'u çok güzel ifade ediyor. Bu alıştığımız başlat menülerinin ilki. Artık mazide kalmış bir canavar.

benden XP'ye

Zamanında çok kullanırdık.
Başlat menüsünü açardık.
Mavi kağıda bakardık.
Bizi bıraktın Windows XP.

Geriye kalanları haftaya çifte olarak işleyeceğim. Yoruldum.

Öneriniz varsa yazın. Düzeltmem gereken vb. ya da bana yardımcı olmak isteyen varsa.

Biraz daha uzun ve de detaylı yapabilirsin ama onun dışında gayet güzel bir inceleme eline sağlık.

Geri
Yukarı