Çözüldü Windows kurduktan sonra ekran gidiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

engin beyefendi

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Front-end Developer
RAM
Team T-Force Vulcan TUF Alliance 16 GB (2x8) DDR4 3200 MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Kioxia 1 TB Exceria G2 SSD
Ekran kartı
Gigabyte RX 6400 4 GB Low Profile GDDR6
Anakart
Gigabyte B450M-H AMD AM4 DDR4 Micro-ATX Anakart
İşlemci
AMD Ryzen 5 4500 Altı Çekirdek 3.6 GHz İşlemci
Bilgisayar toplama konusunda neredeyse profesyonel denecek seviyede bilgim var ve hala sorunu anlayamadım.
Ekran kartının çipleri mi yanmış diye bakmak için fanı söküp kontrol ettim ama sorun yoktu.
Asıl soruna gelirsek bilgisayara Windows 10 kurana kadar asla bir sorun olmuyor.
Kurduktan sonra hani olur ya anakart markasının gözüktüğü ve küçük yuvarlak yüklenme animasyonunun olduğu yere kadar iyi gidiyor.
Ondan sonra ekran gelmiyor ama Windows kullanılabiliyor, yani açıldıktan sonra alt+F4 atıp kapatılıyorum.
Güvenli modda ya da diğer modlarda çalışıyor.
Ne olur ne olmaz ekran kartını Gigabyte teknik servisine yolladım ve cevap bekliyorum, sizce sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anakart bios güncel mi?, Ekran kartı olmadan görüntü almayı deneyin.
BIOS son sürüm ve işlemci APU değil.

Arkadaşlar sorun ekran kartının driverlarındaymış. Adamlar test yaparken onlardada ekran gitmiş ve driverlarındaymış sorun. Ayrıca HDMI girişi de hafiften hasar görmüş ama garantiye giriyormuş.
Anakart bios güncel mi?, Ekran kartı olmadan görüntü almayı deneyin.
BIOS son sürüm ve işlemci APU değil.

Arkadaşlar sorun ekran kartının driverlarındaymış. Adamlar test yaparken onlardada ekran gitmiş ve driverlarındaymış sorun. Ayrıca HDMI girişi de hafiften hasar görmüş ama garantiye giriyormuş.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı