Windows kurulu MacBook'ta oyun oynanır mı?

Krmdmrz

Hectopat
Arkadaşlar MacBook'lara Windows kurulabildiğini öğrendim. Bu durumlarda Windows'un desteklediği oyunlar kurulup oynayabiliyor mu yoksa olmuyor mu? Bir de bu kurulumu illaki içindeki diske mi yapmak gerekiyor yoksa harici bir diske kurulum yapabiliyor muyuz?

Not: Mac sahibi değilim, gelecek adına bilgi sahibi olmak istiyorum.

Özellikle 16 inch Macbook Pro'lar 2. işletim sistemi olarak Bootcamp ile Windows kurunca güçlü harici ekran kartları olduğu için oyun bilgisayarı gibi çatır çatır oynatıyor. Ama geri kalan cihazlarda(Intel Air'ler ve 13 inc Intel paylaşımlı gpu'lu Prolar) öyle bir performans bekleme. Aslında oyunlar optimize edilse M1 cihazlar da çatır çatır oynatır da optimize değil bu haliyle bile emülatorle 30 FPS üstü Witcher 3 oynayanlar var M1 Macbooklar'da. Birde native ve optimize olsa düşünemiyorum artık.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu cihazlarda fanı bile olmayanlar varmış. Sıcaklık değerlerine dikkat edin derim.

Bu cihazlarda fanı bile olmayanlar varmış. Sıcaklık değerlerine dikkat edin derim.

Evet hocam genelde bu tarz şeyler için kullanılmadığı için fansız modeller de mevcut.

Özellikle 16 inch MacBook Pro'lar 2. işletim sistemi olarak Bootcamp ile Windows kurunca güçlü harici ekran kartları olduğu için oyun bilgisayarı gibi çatır çatır oynatıyor. Ama geri kalan cihazlarda(Intel Air'ler ve 13 inc Intel paylaşımlı GPU'lu prolar) öyle bir performans bekleme. Aslında oyunlar optimize edilse M1 cihazlar da çatır çatır oynatır da optimize değil bu haliyle bile emülatorle 30 FPS üstü Witcher 3 oynayanlar var M1 Macbooklar'da. Bir de native ve optimize olsa düşünemiyorum artık.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet dediğiniz gibi optimizasyon sorunları olduğu bariz ortada zaten, kısa vadede değil fakat uzun vadede denemeyi düşündüğüm bir olay. Nasip olur bir gün Mac Pro olabilirsek kesinlikle deneyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer intel işlemcili MacBook aldıysan sorunsuz oynanır.
MacBook oyun çalıştırmak için bayağı iyi. MacOS işletim sisteminde oyun filan yok.

Arkadaşlar MacBook'lara Windows kurulabildiğini öğrendim. Bu durumlarda Windows'un desteklediği oyunlar kurulup oynayabiliyor mu yoksa olmuyor mu? Bir de bu kurulumu illaki içindeki diske mi yapmak gerekiyor yoksa harici bir diske kurulum yapabiliyor muyuz?

Not: Mac sahibi değilim, gelecek adına bilgi sahibi olmak istiyorum.

Yapmasan daha iyi olur. Ayrıca m1'de Windows X86 çalışmıyor, ARM versiyonu çalışıyor.

Al GeForce NOW bak keyfine. Beklediğiniz gibi olmaz. Hem cihazınızı hem kendinizi üzmeyin.

Geri
Yukarı