Windows kurulum esnasında disk görünmüyor

Gravax06

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Bilgisayarımı Windows 10 Home'dan Windows 8.1 SL geçirmeye çalışıyorum, ancak kurulum esnasında disk seçme bölümüne geldiğinde hiçbir disk gözükmüyor. İnternette USB belleği port 2.0 girişine takarsanız sorun çözülür diyor, ancak hala aynı durumda. Bilgisayarımda sadece 250 GB M.2 SSD var ve bende ona kurmak istiyorum. Büyük ihtimal sorun SSD olduğu için. Recep Baltaş'ın bununla ilgili videosunu da izledim ancak işime yaracak bir bilgiye ulaşamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. @Recep Baltaş

Son düzenleme:
Bilgisayar ısınma probleminden çıkabilecek durumlardır. Bir süre sonra tekrar denemenizi öneriyorum. Bilgisayar açılıyor mu bu arada?

Windows 8.1 M.2 portunu tanıyamıyor olabilir HDD biçimleme ekranında sürücü yükle diye buton vardır anakartın Driver'ını flasha yükleyin o ekranda flashdan Driver'i gösterin bir de öyle deneyin.

Not: BIOS ekranında M.2'yi görüyorsa.
Bilgisayarımı Windows 10 Home'dan Windows 8.1 SL geçirmeye çalışıyorum, ancak kurulum esnasında disk seçme bölümüne geldiğinde hiçbir disk gözükmüyor. İnternette USB belleği port 2.0 girişine takarsanız sorun çözülür diyor, ancak hala aynı durumda. Bilgisayarımda sadece 250 GB M.2 SSD var ve bende ona kurmak istiyorum. Büyük ihtimal sorun SSD olduğu için. Recep Baltaş'ın bununla ilgili videosunu da izledim ancak işime yaracak bir bilgiye ulaşamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. @Recep Baltaş

Farklı bir işletim sisteminde diskler görüyor mu bakmanızı istedim. Bazı işletim sistemi bilgisayar ilk kurulum anında sorun çıkartabiliyor. Şöyle bir video buldum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Farklı bir işletim sisteminde diskler görüyor mu bakmanızı istedim. Bazı işletim sistemi bilgisayar ilk kurulum anında sorun çıkartabiliyor. Şöyle bir video buldum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Zaten bunu denediğimi söyledim konuda. İşe yaramıyor.
Intel Rapid Stroge diye bir program buldum. Bellek ile sürücü kurulum programıymış. İndirsem acaba sorunum çözülür mü ?

Şöyle yapan var ne kadar mantıklı bilmiyorum. Sürücü kısmında iptal edip kurulum kısmına döndüğünde usb'nin yerini değiştiren var. M.2 ile alakalıysa en fazla kendi bilgisayarımda deneyebilirim windows 8.1'i indirip başkada bir çözüm aklıma gelmiyor.

Geri
Yukarı