Windows kurulum sonrası donma sorunu

ywL

Hectopat
Daha fazla  
Hiçbir program açılmamaya, açıldığında da donmaya başlıyor. Mesela Google Chrome' da yeni bir sayfa açınca sayfa ekranı geliyor ancak sayfaya dair hiçbir şey yüklenmiyor. Programlarım 5 dakikada açılıyor. Sorun format atarken sarj kablomu bilgisayara bağlamam ile başladı. 2 hafta boyunca normal bir şekilde kullanabiliyor iken 2. haftada bu olaylar başıma geliyor ve her 2 haftada format atmak zorunda kalıyorum (ki format atarken de takılıyor, şu an yaşadığım gibi) %50 seviyesine geldikten sonra format işlemi donuyor. Kurarsam 1-2 hafta duzgun kullanabiliyorum. i5 4590 işlemcim ve 1TB HDD'im var. Şimdiden çok teşekkürler.

Aynisi bugun de oldu. Lutfen yardim edin.

Bugun sorunum tekrarlandi. Her hafta format atmak zorunda kaliyorum. Yardim edin.
.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an bunu gönderirken bilgisayarım donuyor.
Sorunumun sadece Windows 7 ile alakası olduğunu düşünmüyorum çünkü W8.1 kurunca da aynı sorunu yaşıyorum ama ondaki biraz daha farklı, kurulumdan sonra donuyor. W7'de bir hafta idare edip donuyor. Hiçbir anlam veremedim bu duruma.

-Sorunumu anladım. Harddiskimde bozuk bir sektör var ve ben format atınca bunun değeri sıfırlanıyor fakat her geçen gün artıyor. 6-7. günün sonunda da bu problemle karşılaşıyorum. Çözüm hakkında bir fikrim yok.

Dosya Ekleri

• helpme.png
    helpme.png
    14 KB · Görüntüleme: 84
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı