Çözüldü Windows kurulumu sonrası Dosya Gezgini C diskinde beliren BitLocker simgesi nasıl kaldırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
| AMD Ryzen 3 2200G 3.5 GHz - 16 GB 3000 MHz RAM - VEGA 8 Grafik Kartı (4 GB VRAM) |
Arkadaşlar daha önce ki Windows 11 Pro kurulumlarımda BitLocker simgesi olmadan kuruluyordu. Fakat bu kurulumumda dosya gezgininde Windows'un kurulu olduğu diske BitLocker simgesi gelmiş. Bu simgeyi nasıl kaldırabilirim? BIOS'tan herhangi bir ayar açılmadı sadece Windows kuruldu ve kurulum sonrası BitLocker kilit simgesi gelmişti.

1712589127672.png

Çok teşekkürler hocam ben bunu açmadığım halde durduk yere açılmış kurulumda bununla ilgili bir şey soruyor muydu fark etmeden açmış olabilir miyim?

Sormuyor hocam bazen açık olarak formatlıyor benim bilgisayarımıda da bazen açık oluyordu Rufus ile USB belleğe ISO yazarken açılmamasını sağlayabilirsiniz.

Sormuyor hocam bazen açık olarak formatlıyor benim bilgisayarımıda da bazen açık oluyordu Rufus ile USB belleğe ISO yazarken açılmamasını sağlayabilirsiniz.

Teşekkürler hocam

Geri
Yukarı