Windows Kurulumu Sonrası Mavericks Açılmıyor

metaladam

Hectopat
Daha fazla  
Önceden ayrı disklerde Windows 8 ve Mavericks kullanıyordum. Zaman içinde Windows sistemimi güncelledim ve Windows 10'a yükselttim.
Mavericks'i uzun zamandır kullanmıyordum. Bugün Mavericks'in kurulu olduğu HDD'nin fişini takıp açmaya çalıştım fakat başarılı olamadım. Bu durumu düzeltmemin bir yolu var mıdır
acaba ?
Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10'un iyi çalışması için birkaç BIOS ayarını değiştirir. Belkide boot ayarlarına zarar vermişir.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB ile boot et, clover configurator ile EFI bölümünü bağla, Finder ile EFI yi aç, EFI/Windows/Boot/bootmgfw.efi dosyasının adını değiştir (bootmgfw-orig.efi gibi)
EFI/CLOVER/CLOVERX64.efi dosyasını EFI/Windows/Boot içine kopyala ve ismini bootmgfw.efi olarak değiştir.
Yeniden başlat, sorunun çözülüp çözülmediğine bir bak.
Her windows güncellemesinde windows kendisi otomatik olarak senin koyduğun bootmgfw.efi dosyasını değiştirir. Dolayısı ile açılışta Clover ekranı gelmez, direkt olarak Windows açılır.
Her güncellemeden sonra eski oluşturduğun bootmgfw-orig.efi dosyasını silip bu işlemleri tekrarlaman lazım.

Bootloader'ın bozulmuş. USB üzerinden açıp yeniden Clover kurulumu ardından yeniden kopyalama yapman gerekiyor.

Vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkürler kurulumun üstünden bayağı zaman geçtiği için kurulumu beceremedim.

Tekrardan merhabalar.
Mevcut mavericks i silip tekrardan kurdum yalnız şöyle bir şey oldu clower menüde 7 tane seçenek oldu sol baştan başlayarak yazıyorum.
1:Boot Microsoft EFİ boot menu from EFİ (Windows u açtığım bölüm)
2:Boot Microsoft EFİ boot menu from EFİ
3:Boot Mac OS X from mavyeni (Mavericks i açtığım bölüm)
4:Boot Windows from Legacy HD1
5: Boot Windows from Legacy HD1
6:Boot Windows from EFİ
7:Boot Windows from Legacy HD4

Yukarıda belirttiğim gibi 1 ve 3 nolu seçenekleri kullanıyorum diğerlerinden kurtulma şansım varmı acaba?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı