Windows kurulumunda klavye ve mouse çalışmıyor

Serbaz

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Eczacı
Merhaba...
Yeni bir masa üstü bilgisayar aldım. Malum freedoslu. Kasaya monitörümü VGA kablolarını klavye ve mouse ile beraber diger kablolarını taktıktan sonra Windows kurulum CD'mi yerleştirdim. Güç tuşuna basıp Başlattım. Windows gerekli dosyaları topladı falan klasik Windows mavi ekrani geldi ülke seçimi dil seçimi vs. Burada sıkıntı mouse ve klavye ile ışıkları yanıyor ama çalışmıyor fonksiyonları yok. Seçim yapamıyorum. İleri diyemiyorum ok isareti bile yok.
Yardımcı olursanız sevinirim iyi günler...

Dosya Ekleri

• images (4).jpg
    images (4).jpg
    19,6 KB · Görüntüleme: 403
Son düzenleme:
Skylake veya Kaby Lake bir sistem topladıysan bunu yaşaman gayet normal. PS/2 klavye mouse takıp Universal Host Controller sürücülerini kuruluma yükelemeniz yüklemeniz gerekli aksi taktirde USB'leriniz çalışmaz. PS/2 klavye taksanız bile kurulum devam etmez. Kaby Lake ve Skylake anakarta Windows 7 kurarsanız sisteminizden tam performans alamazsınız. Windows 10 x64 Home kurun.

Skylake veya Kaby Lake bir sistem topladıysan bunu yaşaman gayet normal. PS/2 klavye mouse takıp Universal Host Controller sürücülerini kuruluma yükelemeniz yüklemeniz gerekli aksi taktirde USB'leriniz çalışmaz. PS/2 klavye taksanız bile kurulum devam etmez. Kaby Lake ve Skylake anakarta Windows 7 kurarsanız sisteminizden tam performans alamazsınız. Windows 10 x64 Home kurun.

Lenovo S510 10KWS02L00 Masaüstü PC
Ben toplamadım burdan direk satın aldım..

Skylake bir sisteme sahipsiniz. Kesinlikle Windows 7 kurmanızı önermem. Donanımlarınızdan en iyi verimi Windows 10 x64'den alırsınız. Ayrıca mutlaka UEFI kurulum yapın. Kasada Windows 10 lisansı varsa UEFI kurulumda otomatik olarak tanır ve lisanslar.

Skylake bir sisteme sahipsiniz. Kesinlikle Windows 7 kurmanızı önermem. Donanımlarınızdan en iyi verimi Windows 10 x64'den alırsınız. Ayrıca mutlaka UEFI kurulum yapın. Kasada Windows 10 lisansı varsa UEFI kurulumda otomatik olarak tanır ve lisanslar.
Anladim. W10 kurarim da
Kasa sıfır icinde freedos var sanırım. Simdi benim tam olarak ne yapmam gerek. Sırasıyla

Merhaba aynı sorun bende de var.Sürücülerin yüklenmesini nasıl yapabilirim?
Sistem:
Anakart: B350M Tomahawk
İşlemci: Ryzen R5 1600
Ekran Kartı: MSI GTX 1060 Gaming X Plus
SSD: Toshiba OCZ TL 100 240 GB
RAM : Gskill Ripjaws 16 GB
HDD/SSD yi başka bilgisayara takıp windows kurmayı denesem nasıl olur?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı