Windows kurulumunda sürekli reset atıyor

yakiz

Centipat
Daha fazla  
RAM
16gb
SSD veya HDD modeli
500gb ssd 1t hdd
Ekran kartı
asus rog strix 2060
Anakart
EX-H410M-v3
İşlemci
İntel İ5 10400F
Merhaba, geçen gün açtığım konuda bilgisayarım güç seçeneklerinde yüksek performans modu haricinde diğer modları seçtiğimde reset attığını söylemiştim lakin sorunuma bir çözüm bulamadım, bende çözümü format atmakta buldum Windows kurulum ekranın da ilk yüklemeden 2 dakika sonra bilgisayar kendine sürekli reset atıyor ve hiçbir şekilde kurulumum tamamlanmıyor. Sorunum " kurulum yaparken reset attıktan sonra bilgisayardan USB çıkarmadığım için sürekli kurulum ekranına dönüyor olması değil" kurulum %30-35'lere geldiğinde reset atması. Bu konu hakkında yardımcı olabilecek birileri varsa bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlginç, daha önce güç ile ilgili bir sorun yaşadığınız için tahminlerimi bu alana yoğunlaştıracağım. PSU'nuz nedir? Kurulum sırasında sistemin ağır yük altına girdiği bir durumda yeterli güç iletilemiyorsa sistem bu sebeple reset atıyor olabilir.

İlginç, daha önce güç ile ilgili bir sorun yaşadığınız için tahminlerimi bu alana yoğunlaştıracağım. PSU'nuz nedir? Kurulum sırasında sistemin ağır yük altına girdiği bir durumda yeterli güç iletilemiyorsa sistem bu sebeple reset atıyor olabilir.

Xigmatek sirocon 3 kasanın içinde gelen 600W 80 PSU kullanıyorum bilgisayarım 6 aylık hemen hemen daha önce bir sıkıntı yaşamadım güç kaynağından yana lakin bende PSU'dan şüphe ediyorum formatlamadan önce masaüstünde yüksek performans haricinde dengeli ve güç tasarruf modunu seçince PC kendiliğinden reset atıyordu bende bu yüzden format attım ama yüksek performans da hiçbir sıkıntı olmuyordu.

Aynı zamanda HDD veya SSD sıkıntılı olabilir diye ikisine de ayrı ayrı kurmayı denedim ama yine aynı sonuçla karşılaştım farklı USB'lere W11 ve Windows 10 yükledim denedim yine başarısız oldu.

biosta beklerken veya biosda işlem yaparken hiç bir şekilde kapanmıyor bu arada

Son düzenleme:
Xigmatek sirocon 3 kasanın içinde gelen 600W 80 PSU kullanıyorum bilgisayarım 6 aylık hemen hemen daha önce bir sıkıntı yaşamadım güç kaynağından yana lakin bende PSU'dan şüphe ediyorum formatlamadan önce masaüstünde yüksek performans haricinde dengeli ve güç tasarruf modunu seçince PC kendiliğinden reset atıyordu bende bu yüzden format attım ama yüksek performans da hiçbir sıkıntı olmuyordu.

Aynı zamanda HDD veya SSD sıkıntılı olabilir diye ikisine de ayrı ayrı kurmayı denedim ama yine aynı sonuçla karşılaştım farklı USB'lere W11 ve Windows 10 yükledim denedim yine başarısız oldu.

biosta beklerken veya biosda işlem yaparken hiç bir şekilde kapanmıyor bu arada
Kasalarda dahili gelen güç kaynakları pek yeterli olmuyor, ancak bu yük altında anında kapanmasını da gerektirmiyor. Kaldı ki 600W'ın üstünde bir güç tüketiminiz yok.

Bellek testi yaptınız mı daha önce? Bellekler aynı model mi? XMP açmış mıydınız? Bellekleri test etmediyseniz memtest yapabilir veya tek tek çalıştırabilirsiniz, sorun bellekten kaynaklı da olabilir.

Kasalarda dahili gelen güç kaynakları pek yeterli olmuyor, ancak bu yük altında anında kapanmasını da gerektirmiyor. Kaldı ki 600Win üstünde bir güç tüketiminiz yok.

Bellek testi yaptınız mı daha önce? Bellekler aynı model mi? XMP açmış mıydınız? Bellekleri test etmediyseniz Memtest yapabilir veya tek tek çalıştırabilirsiniz, sorun bellekten kaynaklı da olabilir.

XMP daha önce hiç açmadım. Bellekler aynı marka ve bellek testini yapmıştım herhangi bir sıkıntı yoktu. Ekran kartını çıkartıp onboard olarak denedim yine reset attı daha önce de belirttiğim gibi format atasiya kadar yüksek performans modunda bilgisayarı kullanıyordum. Şu anda şüphem yakın zamanda termal macunu değiştirdim değiştirirken ana kara bir hasar vermiş olmamdan şüphe ediyorum. Ha bu arada PC de bir sicaklik problemi yok işlemci fanı tam oturmuş şekilde ve işlemci sıcaklığı boştayken 35 derecelerde.

Bellekleri de tek tek çalıştırdım bu arada

Geri
Yukarı