Windows kurulumunu USB'ye yapmak

ridvanmsl

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar Harddiskim bozuldu. Yaklasik 1 ayi bulur gelmesi. Bende gelene kadar bir yontem ariyorum. Windows 10 ve 8.1 kurulum DVD'si var elimde ve 1 adet Flash bellek var 16GB'lik. Simdi DVD'yi taktim kurulum ekraninda Windows'u nereye kurmak istiyorsunuz yazan yerde USB mi gorup Windows'u oraya kurma sansim var midir ? Su anda UBS mi gormuyor ama surucu yukle seceneginden imzalanmis USB yuklenebiliyormus. Flash bellegimi imzalayabilir miyim ?

@Recep Baltaş @Ali Güngör
1515436648447699101712.jpg
15154366694931722083353.jpg
15154366943701576843839.jpg
1515436710888-385729867.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,
HDD'niz gelinceye kadar (şayet bu süre zarfında zorunlu olarak Windows kullanmanızı gerektirecek bir durum yoksa) arkadaşınızdan, tanıdığınızdan vs. bir yerden Linux dağıtımı indirin.
İndirdiğiniz Linux dağıtımı ile kurulum USB'si hazırlayın. Sisteminizi bu USB ile açın.
Kurulum yapmadan live olarak sistemi çalıştırın.
Bu şekilde üst düzey olmayan günlük işlerinizi (internet gezintisi, müzik, film, dizi, ofis, sosyal ağlar, mail, vs.) halledebilirsiniz.
HDD'niz geldiğinde de Windows kurulumunu yaparsınız.

Tekrardan merhabalar,

Konu ile alakalı olarak buna ve buna da bakabilirsiniz.

Arkadaslar Harddiskim bozuldu. Yaklasik 1 ayi bulur gelmesi. Bende gelene kadar bir yontem ariyorum. Windows 10 ve 8.1 kurulum DVD'si var elimde ve 1 adet Flash bellek var 16GB'lik. Simdi DVD'yi taktim kurulum ekraninda Windows'u nereye kurmak istiyorsunuz yazan yerde USB mi gorup Windows'u oraya kurma sansim var midir ? Su anda UBS mi gormuyor ama surucu yukle seceneginden imzalanmis USB yuklenebiliyormus. Flash bellegimi imzalayabilir miyim ?

@Recep Baltaş @Ali Güngör
Eki Görüntüle 275307 Eki Görüntüle 275308 Eki Görüntüle 275309 Eki Görüntüle 275310
Bende de aynı sorun vardı. Öncelikle NTFS formatı olmasi gerekir. Daha sonra USB'yi anakart portuna takarak çalıştırabilirsin.

Başka bir bilgisayardan WinToUsb programını kullanarak bir flash diske Windows kurabilirsin, 2 ay boyunca böyle bilgisayar kullanmıştım ve 2ay sonunda bellek bozulmuştu eğer böyle bir şey yapacaksan pc açıkken Flash diski çekmemeni öneririm.
Flash Disk : Sandisk 32GB 3.0 Cruzer Glide (2.0 portta çalıştı)

İlk başta 16 GB boyutundaki USB belleğe Windows 10 yükleyemezsiniz hafıza yetmez. En az 32 GB olması gerekir.
Windows kurulum işlemleri menüsünden harici USB belleğe Windows kuramazsınız izin vermez sistem.
Bu işi yapmanız için WinToUsb programı yardımı ile başka bilgisayardan Windows 10 ISO dosyasını 32 GB flash belleğe yükleme yapabilir ve kullanabilirsiniz. USB bellekten işletim sistemini kullanabilmeniz için hızlı bir USB bellek almanızı tavsiye ederim. USB 3.0 ya da bilgisayarınızda USB 3.1 varsa çok iyi olacaktır. Günlük işleriniz için müzik dinleme, film izleme, internette gezme işlerinizi yapabilirsiniz. Onun haricinde ağır işler yapamazsınız.

WinToUSB programini 32GB'lik Flash ile denedim lakin nedense kuramadim. Ayrica Youtube'da 16GB'lik USB'ye CMD'den bir sekilde Win yuklenildigini gordum ne derece dogrudur bilemiyorum.

USB NTFS formatında biçimlendir öyle dene.
Denedim gozuktu. Ama kurmaya calistigimda yanlis hatirlamiyorsam 1194 kodlu bir hata verdi.

Denedim gozuktu. Ama kurmaya calistigimda yanlis hatirlamiyorsam 1194 kodlu bir hata verdi

Doğrudur gözükür ama kuramazsınız. Zamanında ben de denemiştim çünkü [emoji4]
Onun için Microsoft tarafından imzalanmış yüksek hızlı USB sürücü almanız gerekmektedir. Onlarda aşırı derece pahalı ürünler.
16 GB alana kurulur kurulmaya ama çalışmaz. 32 bit sistem kuruyordur. Eksiklik illaki vardır. Çalışsa bile ona Windows 10 denmez kağnı gibi işler sistem. Bunun sürücüsü var güncellemeleri var 20 GB'a yakın alan kaplıyor. Microsoft Windows 10 64 bit için sistem gereksinimi olarak en az 20 GB alan istiyor. YouTube üzerinde gördüğünüz herşeye inanmayın...

WinToUSB programini 32GB'lik Flash ile denedim lakin nedense kuramadim.

WinToUsSB programı ile USB belleğe Windows 10 kurabilmek için kullanılan sürücüde hem FAT32 hem de NTFS dosya sistemi olması gerekir ona dikkat edin. Kurtarma, sistem ve MSR bölümleri için FAT32 dosya sistemi, kullanılan sistem için ise NTFS dosya sistemi gerekiyor. WinToUSB bunu kendi yapamıyor sizin kendiniz yapmanız lazım.
USB belleğin dosya sistemini düzenlemek için ise Windows diskpart.exe uygulamasını kullanarak USB belleği silmeniz gerekir. Daha sonra disk yönetiminden USB bellek üzerinde fat32 ve NTFS bölümlerini ayarlayabilirsiniz. Gerekli bölümleri oluşturduktan sonra WinToUsb ile Windows 10 kurabilirsiniz...

Başka bir bilgisayardan wintousb programını kullanarak bir flash diske Windows kurabilirsin, 2 ay boyunca böyle bilgisayar kullanmıştım ve 2ay sonunda bellek bozulmuştu eğer böyle bir şey yapacaksan PC açıkken flash diski çekmemeni öneririm.
Flash disk: SanDisk 32 GB 3.0 Cruzer Glide (2.0 portta çalıştı)

Ben de bu şekilde çalıştırmayı düşünüyorum ama hangi ISO dosyasını yükleyeceğimi bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı