Windows logosundan sonra görüntü gelmiyor

burhankocakk

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarı ilk açtığım zaman Windows logosunu görüyorum ve açılış ekranında monitör görüntü vermeyi kesiyor. Bilgisayar normal çalışıyor, görüntü yok iken şifremi giriyorum ve ALT+F4 yapıp bilgisayarı kapatıyorum. Tekrar açtığımda genellikle görüntü geliyor genellikle. Çok nadir bu durumu 2-3 kere tekrarlıyorum. Bu sorun her zaman olmuyordu, birkaç gündür neredeyse her gün kapatıp açmak durumunda kalıyorum. Problemin nerede olduğunu çözemiyorum, ekran kartını yeni aldım henüz 5 aylık ve eski ekran kartımda böyle bir problem yoktu. Ama monitörüm VGA girişli olduğu ve ekran kartı desteklemediği için ise dönüştürücü kullanmak zorundayım.

Sistemim:
i5 3470 3.20 GHz
RX 5500 XT 8 GB
H61M S2PV REV 2.2
10 GB 1333 MHz RAM
Windows 10

Anladım hocam. Sorun dönüştücü kaynaklı duruyor. Sistem kilitlenmesi olsa, klavye ve mouse çalışmaz. Farklı bir dönüştürücüyle de deneyin. Biraz da şans işi. Her zaman tutmayabilir.

BIOS güncel değilse güncel hale getirmeniz fayda sağlayacaktır, sorun çözülebilir.
Aslında BIOS'u yakın zamanda güncellemiştim. Bu hatadan önce mi güncelledim sonra mı hatırlamıyorum ama şuan güncel.

Anladım hocam. Sorun dönüştücü kaynaklı duruyor. Sistem kilitlenmesi olsa, klavye ve mouse çalışmaz. Farklı bir dönüştürücüyle de deneyin. Biraz da şans işi. Her zaman tutmayabilir.
Peki dönüştürücü kaynaklıysa neden sadece Windows logosuna kadar göstersin ki? O kısım beni tereddütte bırakıyor. Ayrıca kapatıp açtığım zaman düzeliyor, dönüştürücü kaynaklı olsaydı dönüştürücüyü söküp çıkarttığımda da düzelmesi gerekmez miydi?

Hocam, büyük ihtimalle 8+2 GB RAM var. Yanındaki 2 GB RAM'i söküp deneyin.

Hiç takmadan kullanıp deneyin. İhtimaller arasında.

Yeni konular

Geri
Yukarı