Windows Memory Managment ve diğer mavi ekran hataları

AX400

Kilopat
25 gün önce yeni bilgisayar aldım. Bugüne kadar ikisi bilgisayar açılırken olmak üzere üç kere mavi ekran hatası aldım. Sizce çözümü nedir? Bu arada en son aldığım hatanın ismiyle başlık açtım. Diğer iki hatanın ismini unuttum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece hata ismine bakarak pek bir şey söyleyemeyiz.

Minidump raporunu paylaş.

Bellek testi yapın. Ayrıca CPU-Z üzerinden belleklere ait SPD sekmelerini paylaşın.

Ek MSI yazılımlarını kaldırın. Ağ sürücülerinizi güncelleyin. Wi-Fi adaptörü kullanıyorsanız donanım kimliklerini paylaşın.

Bellek testi yapın. Ayrıca CPU-Z üzerinden belleklere ait SPD sekmelerini paylaşın.

Ek MSI yazılımlarını kaldırın. Ağ sürücülerinizi güncelleyin. Wi-Fi adaptörü kullanıyorsanız donanım kimliklerini paylaşın.
Hangi birini yapacağımı şaşırdım. :D Tek tek yardım edebilir misiniz? Bir de Memtest kuramam hocam, yanlışlıkla/bilmeden bozarım falan...

Hepsini sırayla yapacaksınız. Zaten yapılmasını önerdiğim sıraya göre yazıyorum ve gerekli rehberleri paylaşıyorum:) Ha, vaktiniz dardır. Önce alttaki işlemleri yaparsınız, Memtest'i sona bırakırsınız. Uzun sürer çünkü.

Memtest'i kurmalısınız, belleklerde hata görünüyor. Uyuşmazlık mı var, donanımsal bir sıkıntı mı var emin olalım.

Hepsini sırayla yapacaksınız. Zaten yapılmasını önerdiğim sıraya göre yazıyorum ve gerekli rehberleri paylaşıyorum:) Ha, vaktiniz dardır. Önce alttaki işlemleri yaparsınız, Memtest'i sona bırakırsınız. Uzun sürer çünkü.

Memtest'i kurmalısınız, belleklerde hata görünüyor. Uyuşmazlık mı var, donanımsal bir sıkıntı mı var emin olalım.
Şimdi ilk önce ne yapmalıyım hocam?

İkinci paragraftaki işlemleri soldan sağa doğru yapınız. Ağ sürücülerini anakart sitesinden, donanım kimliklerini de rehberden bakacaksınız.

Geri
Yukarı