Windows OEM lisans nereden alınmalı?

EpicUp

Hectopat
Daha fazla  
Yeni toplayacağım sisteme "orijinal" bir Windows 10 kurmak istiyorum. O kadar para veriyoruz sahtesini kullanıp riske atmayalım sistemi. Ama mağazadakiler 800 TL civarına satılıyor. Bu internette satılan OEM'ler güvenli midir? Kullanan var mı ve nereden temin etmemi önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılımbudur' a gir al sıkıntı yaşamazsın, ben de eptt' den alacaktım sonra satıcının sitesi yazılımbudur olduğunu gördüm, kendi sitelerinde daha ucuzdu doğal olarak, bilgin olsun.

Son düzenleme:
@@EpicUp
Hayır orijinaller. Firmanın kendi sitesinde ayrıntılı bilgi mevcut ama özetlemek gerekirse bunlar OEM ürün anahtarı oluyor. Vergiden ve diğer masraflardan arındırılmış lisans olduğu için ucuz. Microsoft'un böyle hizmet sağlamasının nedeni bireysel kullanıcı da ucuza orijinal Windows kullanabilmesi için. Tek dikkat etmeniz gereken şey bu ürün anahtarını tek bir anakartla kullanabilirsiniz. Yani anakart değişimi yaptığınız zaman lisansınız gider.

Son düzenleme:
@@EpicUp
Hayır orijinaller. Firmanın kendi sitesinde ayrıntılı bilgi mevcut ama özetlemek gerekirse bunlar OEM ürün anahtarı oluyor. Vergiden ve diğer masraflardan arındırılmış lisans olduğu için ucuz. Microsoft'un böyle hizmet sağlamasının nedeni bireysel kullanıcı da ucuza orijinal Windows kullanabilmesi için. Tek dikkat etmeniz gereken şey bu ürün anahtarını tek bir anakartla kullanabilirsiniz. Yani anakart değişimi yaptığınız zaman lisansınız gider.
Windows 10'da tek anakart problemi ortadan kalktı diye biliyordum ?

OEM aslında Türk mantığı ile kullan at olarak düşünebilirsin.

Anakart' a gömmüş oluyorsun, aynı anakart' ı kullanıp format atıp ekran kartı v.b. değişiklikler yaparsan aynı key' i kullanabilirsin ancak anakart' ı değiştirdiğinde yeni OEM almak zorundasın.

Çok kafanı kurcalamasın, gidip 800TL verecek değilsin al gir keyfine bak anakart değiştirene kadar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı