Windows 10 OEM lisansı nereden alınmalı?

@axxiel Bana firma 1 gün boyunca geri dönüş yapacağız diye geciktirdi, ben de sikayetvar.com üzerinden şikayet açıp canlı desteğe şunları söyledim; "Sizin tarafınızdan geri dönüş alamayacağım sanırım, gerekli işlemleri www.sikayetvar.com üzerinden gerçekleştirirsiniz artık.". Bunu söyledikten sonra hemen mail adresimi istediler ve 2 dakika içerisinde yeni lisans numarasını gönderdiler. Bu şekilde yaparsan firmanın bir yerleri tutuşuyor ve size gerekli yardımı yapıyor sanırım.

Demek ki hakkını aramayanların aldığını doğru lisans sanmalarını bekliyorlar. Çok tuhaf cidden, belki de alan kişilerin çoğu nasıl kontrol edeceğini bilmediği için volume_mak lisans kullanıyor ve farkında değil. Ne zaman şu Türk firmaları ahlaklı işler yapacak cidden bilmiyorum. 🤬

Microsoft bu lisansları 1.800₺'ye satıyor, bu sitelerde ise 30₺ nasıl oluyor bu?

@Fatalis Bunlar firmalara verilen lisanslar olduğu için ucuz fiyattan bütçelerine para kazandırıyorlar. Yani bu ürünleri Windows firmalara toplu olarak dağıtıyor.

Arkadaşlar bu lisansların özelliği zaten Retail olması siz normal lisansı 29TL'e almayı mı planlıyordunuz? Tek bir bilgisayarda geçerlidir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı