Çözüldü Windows.old dosyası silinmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ienoth

Femtopat
Selamlar, normalde Windows Update hatası alıyordum virüs koruma çalışmıyordu güncellemeler çalışmıyordu 2 kere format attım yine düzelmedi fakat Windows old klasörü yüzünden olduğunu düşünüyorum silinmiyor disk temizleme depolama yerinden falan internetten her şeye baktım 2 kere temiz format attım ama hala silinmedi bu hataların Windows old klasörü yüzünden olduğunu düşünüyorum yardım ederseniz çok mutlu olurum.

Dosya Ekleri

• windows old.png
    windows old.png
    12,9 KB · Görüntüleme: 48
  • virüs koruma ayarları hatası.png
    virüs koruma ayarları hatası.png
    31,6 KB · Görüntüleme: 104
  • update hatası.png
    update hatası.png
    27,6 KB · Görüntüleme: 50
Çözüm
Flash bellek temiz kurulum yapmak için şart mı?
Evet, en az 8 GB boyuta sahip bir USB belleğe ihtiyacınız var. Diğer ihtiyacınız olan her şey aşağıdaki bağlantıda yer alıyor.

Format attım derken temiz kurulum yaptınız mı? Temiz kurulumda Windows.old klasörünü görmemeniz gerekir. Tek sorun Windows.old klasörü olsaydı elle de silebilirdiniz.

Format atmamışsınız yükseltme ile yükleme yapmışsınız dolayısıyla mevcut Windows'unuz silinmez, yenisini kullanıp eski dosyaları kaybetmemek için Windows.old şeklinde C: sürücüsünde depolanır.

Temiz kurulum için size rehber niteliğinde iki video bırakayım ona göre yapın.

1. Adım : Rufus ile kurulum USB'si hazırlama.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2. Adım : UEFI Windows 10 kurulumu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet temiz kurulum yaptım çünkü bu hataları alıyordum ve elle de silinmiyor.
Hocam yanlış ifade ediyorsunuz diye düşünüyorum. Temiz kurulum dediğimiz işlem bütün kişisel dosyalarınız/ayarlarınızın tamamen silinmesi, Windows'un sıfır bir şekilde yüklenmesidir. Temiz kurulum Windows'un size sunduğu sıfırlama seçeneği değildir.

Windows dosyalarını USB'ye yazıp bilgisayarı USB üzerinden Boot ederek kurulumu sıfırdan yapmaya temiz kurulum diyoruz.

Evet temiz kurulum yaptım çünkü bu hataları alıyordum ve ellende silinmiyor.
Temiz kurulum yapın yine windows.old çıkıyorsa kullandığınız kurulum dosyası bozuktur orijinalini Microsoft'un sitesinden indirebilirsiniz.
Kurulum ekranında yapılan seçimden dolayı. Herhangi bir bozukluk yok. Yükseltme dediğimiz kurulum ile Özel kurulum farklıdır. Yükseltmede mevcut disk üzerine mevcut Windows dizininin olduğu klasöre yeniden kurulum yapılır eski Windows sürümü olayı anlamanız amacıyla Windows.old şeklinde depolanır.

Hocam yanlış ifade ediyorsunuz diye düşünüyorum. Temiz kurulum dediğimiz işlem bütün kişisel dosyalarınız/ayarlarınızın tamamen silinmesi, Windows'un sıfır bir şekilde yüklenmesidir. Temiz kurulum Windows'un size sunduğu sıfırlama seçeneği değildir.

Windows dosyalarını USB'ye yazıp bilgisayarı USB üzerinden Boot ederek kurulumu sıfırdan yapmaya temiz kurulum diyoruz.

Evet, en az 8 GB boyuta sahip bir USB belleğe ihtiyacınız var. Diğer ihtiyacınız olan her şey aşağıdaki bağlantıda yer alıyor.

Çözüm

Geri
Yukarı