Windows Phone almalı mıyım?

Aklımda şöyle bir plan var. Babam da telefon alacağı için ilk olarak WP sevmediği için Zenfone 2 alacak (aslında ben aldıracağım.). Gönlümde ilk olarak Android olduğu için Zenfone 2'yi beğenirsem bende Zenfone 2 alacağım. Baktım ki güzel değil o zaman WP alırım. Ama belli olmaz belki fikrim değişir ilk olarak WP alırım.

Gerçekten bilinçsiz yorum yapan, direk aklına gelen şeyleri yazan kullanıcılar da var. İşte bunlara sinir oluyorum.:yumruk: Özellikle mağaza da yorum yapan kullanıcılara. Telefonu kullanmayı bilmeyen insanlar yorum yapıp insanı o platformdan soğutuyorlar. Zaten yazdıkları cümlelerden de belli oluyor. Telefon sorunluysa direk telefon çok kötü, hiç bir işe yaramıyor verdiğim paraya yazık vb. cümleleri kullanıp yorum yapan insanları dikkate almak içimden gelmiyor. Zaten General Mobile tavsiye eden birini ne telefon piyasasındaki markaların kalitesini ne de başka müşteri memnuniyeti gibi durumları bilmediğini düşünüyorum. General Mobile kullanan iki tanıdığım var. Telefonu kötülemiyorum. Kullanan arkadaşlarım bir sorunla karşılaşmadılar şükür. Yaklaşık iki senedir kullanıyorlar. Ama o telefonu ben kullansam eksiklerini görebileceğimi biliyorum.

Her neyse biz konumuza dönelim. WP almak istememin amacı W10 ile gelecek yenilikler. Tekno Seyir'in W10 hakkında canlı yayını izledikten sonra iştahım daha da kabardı. Özellik bakımından Lumia 1520, Android için de Zenfone 2 düşünüyorum.

Teknoseyir'deki yayından sonra benimde şöyle bir içimden WP'li modeller geçti ama Microsoft'un akıllı telefon politikasını WP10 için bekleyip görmek lazım. Özellikle Nokia'dan geçişten sonra telefon modelleri bulunmaz olmuş deniyor Teknoseyir'deki Gündem Değerlendirmesinde.

Android'in adını bile yazamayan birinden Android telefon tavsiyesi alma. "Retrica" adlı uygulamanın sadece adı var, eğer etiket manyağıysan Retrica yok söylüyorum. Ayrıca GM 4G Android One ile Lumia 1520 kıyaslanamaz.

Windows Phone' da Multitasking olayı :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Siz yazıyorsunuz da ne değişiyor daha bilmediğiniz telefon hakkında yorum yapıyorsunuz bende var lumia 1520 hiç de öyle abarttığın bir şey değil tabi ki Adı olduğu için kullanılıyor o zaman git Fikrini technopat değilde başka forum sitelerinde paylaş ne farkı var adı değişik cahil cahil yorumlar atmayın..

LUMİA 1520 hiç tavsiye etmem mağaza zaten bomboş arkadaşlar demişler ki Telefon mağazadan sorumlu değil gibi bir şey Oldu olacak sadece alo diyelim diye verelim 1500 tlyi o zaman İnterneti güzel birde işte şirket işlerinde çalışanlar için iyi telefon Kamerası da fena sayılmaz bu yönlerini seviyorum lakin gördüm ki boş bir telefon :) boş boş yorum atmayın

Yeni çıkan General mobil benimde tavsiyemdir...

Son düzenleme:
Siz yazıyorsunuz da ne değişiyor daha bilmediğiniz telefon hakkında yorum yapıyorsunuz bende var lumia 1520 hiç de öyle abarttığın bir şey değil tabi ki Adı olduğu için kullanılıyor o zaman git Fikrini technopat değilde başka forum sitelerinde paylaş ne farkı var adı değişik cahil cahil yorumlar atmayın..

LUMİA 1520 hiç tavsiye etmem mağaza zaten bomboş arkadaşlar demişler ki Telefon mağazadan sorumlu değil gibi bir şey Oldu olacak sadece alo diyelim diye verelim 1500 tlyi o zaman İnterneti güzel birde işte şirket işlerinde çalışanlar için iyi telefon Kamerası da fena sayılmaz bu yönlerini seviyorum lakin gördüm ki boş bir telefon :) boş boş yorum atmayın

Yeni çıkan General mobil benimde tavsiyemdir...

Öncelikle kamera fena sayılmaz diyorsunuz da. Daha nasıl bir kamera bekliyorsunuz. Mağaza evet boş ama gün geçtikçe gelişiyor. Ve W10 çıktığında Android'de olan uygulamaların hepsi gelecek. En azından WP'de tüm telefonlara W10 gelecek. General Mobil'de ne olacak, telefon Android 4.2 ile çıktı 4.4 bile zor geldi. Diğer modellerde de böyle olacak bu. GM 4G hariç tabi ki o bütün güncellemeleri alacak belli bir noktaya kadar. GM alacağıma da gider Huawei alırım da GM almam. 1520 den daha ne bekliyorsunuz açıkçası ben anlamadım. Donanım olarak güçlü bir cihaz. Ve bana göre IOS'dan sonra en stabil olan işletim sistemine sahip. Yazılımda ki eksiklere bir şey diyemem ama telefon W10 alacak ve çok şey değişecek diye umuyorum.

ERTUGRUL3419 git Telpa ile konuş o zaman. Onların 3310'dan Lumia'lara miras kalan yazılımsal ve donanımsal sağlamlıktan haberleri yok tabii cahillik ve araştırmamak bambaşka bir şey.

Konu sahibinin sorularına gelirsek;
  • Android gibi tuşa biraz basılı tutmak ile Multi tasting (Çoklu görev) kontrolleri yapılabiliyor. 1520 gibi bir cihazda oldukça harika çalışıyor. Erişim hızı 4 GB Ram'lı bir cihaz ile aynı.
  • Windows 10 için bu cihazı alabilirsiniz. Zira Windows 10'un geliştirildiği ana cihaz 1520. Evet yanlış duymadınız bu cihaz. Ancak cihaz almak için tavsiyem şu ana bilgisayar sürümünden sonra yapılacak duyuruları beklemeniz. Çok acil telefona ihtiyacınız varsa direk alın.
Oyun ve uygulama kısmında laf eden arkadaşlara bir çift lafım var. Hatta yok tek kelime: uzayın şuradan. Yok efendim Clash of Clans yokmuş yok efendim Retrica yokmuş.
  1. Lumia'ların kameralarının piyasadaki en kaliteli kameralardan biri olduğunu araştıran herkes biliyor. Bu durumda Retrica'ya yada onun efektlerine gerek olmuyor. Efekt demişken Lumia Creative Studio efekt için mükemmel.
  2. Clash Of Clans'da neymiş Age Of Empires varken. Yemişim o oyunu zaten Google'dan aldığı para ile gelse ne gelmese ne. Gelse de ne oynarım ne öneririm.
  3. Android yada iOS fanları kaybolun buradan. Konu Windows konusu objektif davranmaz iseniz bende fanboy olarak davranırım. Ceza almamın bir önemi yok. Herkese iyi geceler.

Düzenleme: 2 sorunun daha cevabı;
  • Güncellemeler oldukça hızlı.
  • Bildirimlerde hiç bir sıkıntı yok.

Evet konuya dönmemiz gerek. Gördüğüme göre WP geliştiricisiniz. Bir şey daha sormak istiyorum. Google Servisleri benim için önemli. En azından Drive. Gmail ve Youtube gibi servisleri devamlı kullanıyorum. WP de bunların uygulaması var mı ? Mobil olduğum için bakamıyorum. Varsa düzgün çalışıyorlar mı ? Youtube düzgün çalışacağını düşünüyorum da. Belki Drive uygulaması var ise sorun olabilir diye sordum.

Evet konuya dönmemiz gerek. Gördüğüme göre WP geliştiricisiniz. Bir şey daha sormak istiyorum. Google Servisleri benim için önemli. En azından Drive. Gmail ve Youtube gibi servisleri devamlı kullanıyorum. WP de bunların uygulaması var mı ? Mobil olduğum için bakamıyorum. Varsa düzgün çalışıyorlar mı ? Youtube düzgün çalışacağını düşünüyorum da. Belki Drive uygulaması var ise sorun olabilir diye sordum.
Biliyorsun Google Microsoft'un yaptığı çok iyi olan YouTube uygulamasını blokladı. Yani Google Windows mağazasının gelişmesini engellemeye çalışıyor. Ancak başarısız oldu. Yine de resmi olarak uygulama desteği yok. Fakat yine de bazı geliştiriciler var. Öyle bir uygulama geliştiriyorlar ki telefona iyice bağlanıyorsun. Mesela Google Drive için duyduğuma göre şu uygulama var;
GDrive | Windows Phone Uygulamaları+Oyunlar Mağazası (Türkiye)

Gmail için Microsoft resmi destek sunuyor zaten. Ayarlarda E-posta ve hesaplardan Gmail hesabını ekle ve kullanmaya başla. Sıkıntısız ve güvenli. Tüm e-posta hizmetlerini destekliyor bu arada.

YouTube için dediğim gibi Google Microsoft'un resmi yayınladığı uygulamayı blokladı. Yine de diğer geliştirici arkadaşların geliştirdiği uygulamalar var. Mesela MetroTube tam sürümü satın almaya gerek yok. Dene de ve indir kullan. Çevrimdışı izlemek için bile destek veriyor.
Oda burada;
Metrotube | Windows Phone Uygulamaları+Oyunlar Mağazası (Türkiye)

Başka soruların olursa buradayım etiketle yeterli.

Hocam gerçekten teşekkürler. Beni aydınlattınız. Sizi meşgul ediyorum kusura bakmayın. Bu gece için son bir sorum daha var. Sonra oyuna girmem gerek. Bir Lumia 1520 inceleme videosu izledim. Sizin de attığınız Metrotube uygulamasının görsellerine baktım aklıma tekrar geldi. Şu görselde ki gibi müzik dinlerken bir kontrol paneli inmişti bu panel müzik açık olduğu sürece böyle kalıyor mu ? Tekrar teşekkürler gerçekten çok yardımcı oldunuz. İyi geceler.

MXL1Sl

Hocam gerçekten teşekkürler. Beni aydınlattınız. Sizi meşgul ediyorum kusura bakmayın. Bu gece için son bir sorum daha var. Sonra oyuna girmem gerek. Bir Lumia 1520 inceleme videosu izledim. Sizin de attığınız Metrotube uygulamasının görsellerine baktım aklıma tekrar geldi. Şu görselde ki gibi müzik dinlerken bir kontrol paneli inmişti bu panel müzik açık olduğu sürece böyle kalıyor mu ? Tekrar teşekkürler gerçekten çok yardımcı oldunuz. İyi geceler.

MXL1Sl

O panel ses kontrol paneli sadece ses kısıp arttırdığınız da ortaya çıkıyor. Şey gibi diyebiliriz hani Android'te sessiz'e almak için ses kısma tuşuna basarız küçük bir panel gelir üzerinde hem ses kısma paneli hemde seçenekleri genişletmek için bir buton vardır onun gibi.

Kısaca sürekli kalmıyor kafan orada kalmasın. Her mobil cihazda olduğu gibi ses kısıp ve arttırınca ortaya çıkan panel.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı