Windows Phonelar Arası Performans Farkı Nedir?

• Konuyu başlatan Mars Fanatiği
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 820
M

Mars Fanatiği

Ziyaretçi
Şu an ciddi ciddi düşünüyorum, bir arkadaşta Lumia 925 var ve performans bakımından kıyaslarsak benim Lumia 630 arasında öyle aman aman bir fark yok, sadece ram 1GB olduğu için daha fazla oyun oynayabiliyor o kadar. Ben Lumia 925'i kullanırken telefonun yanlış bir tarafına mı denk geldim yoksa gerçekten Windows Phone kullanan telefonların arasında öyle aman aman performans farkı yok mu?

Performans farkı tabiki var.
Windows Phone'lar zaten çok seri çalışıyorlar. Aradaki farkı sadece sentetik testlerde veya oyunlarda anlayabilirsiniz.
Yani; Android cihazlarda yazılımlar yüzünden telefondan telefona farklılıklar oluşabiliyor. Yavaşlıklar vb. Ama ben hiçbir Windows Phone'un Günlük kullanımda şişmesine rastlamadım. Dediğim gibi aradaki performans farkını oyun ve sentetik testlerle anlayabilirsiniz.

Performans farkı tabiki var.
Windows Phone'lar zaten çok seri çalışıyorlar. Aradaki farkı sadece sentetik testlerde veya oyunlarda anlayabilirsiniz.
Yani; Android cihazlarda yazılımlar yüzünden telefondan telefona farklılıklar oluşabiliyor. Yavaşlıklar vb. Ama ben hiçbir Windows Phone'un Günlük kullanımda şişmesine rastlamadım. Dediğim gibi aradaki performans farkını oyun ve sentetik testlerle anlayabilirsiniz.
Öyle ise benim gibi pek oyun oynamayan biri yüksek fiyatlı bir Windows Phone almayarak pek bir şey kaybetmemiş oluyor, öyle mi?

Aynen öyle oluyor. Bende sadece Whatsap, facebook ve Clash of Clans uygulamalarını kullanan biri olarak, kısa zamanda (emanet) S3 mini'den, windows phone geçmeyi düşünüyorum mesela :) Clash of Clans markette varmı bilmiyorum, varsa iyi olur ama zaten bilgisayardan da girebiliyorum.
Windows phone'lar bana çok çekici gelmeye başladılar. Sade ve şık arayüzü, telefonların zarif oluşu beni benden alıyor :D

Yakında gelir. Yavaş yavaş zenginleşiyor marketi. Zaten bana göre şu anda alınmamasının tek sebebi, insanların Windows Phone adını daha önce duymamış olmaları, biraz bilgisiz olmaları ve uygulama sorunu. Bence piyasanın en para eder telefonlarını yapıyorlar.

Umarım özgür yazılım cephesinden de Android'den daha kaliteli işletim sistemleri çıkar. (Gerçi Ubuntu Mobile oldukça kaliteli.)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı