Windows sadece güvenli modda açılıyor

Notebook bilgisayarlarda hem HDD hem de SSD kullanmak için optik sürücüden feragat etmelisiniz. HDD alın.

Benim görüşüm imkan varsa SSD almanızdan yanadır. Optik sürücünün günümüzde kullanım alanları azaldı zaten. Kendimde SSD ve HDD şeklinde kullanıyorum ve SSD aldığımdan beri hiç optik sürücüye ihtiyaç duymadım. Çok zor da kalırsanız USB üzerinden harici sürücü kullanabilirsiniz.

Aygıtını sipariş bile etmiştim SSD için. SSD'yi de sipariş edecektim ama böyle bir sıkıntı çıktı işte HDD'de. Alacağım SSD mecbur 120 Gb olacak (fiyatları dolayısıyla) sadece Windows ve bir kaç oyun. Geri kalan oyunlarım HDD'de olacak. Bende baya oyun oynayan biriyim o açıdan sıkıntı çıkarır mı diye korkuyorum? Çünkü ikisini de aynı anda alma şansım yok şu an.

HDD'de belirgin badsector var. Bilgisayarcı LLF yapıp kısmen düzeltmiştir ancak yeterli olmaz bu tür çok olan durumlarda.
SSD konusunda şöyle söyleyeyim. Alacağınız SSD boyutu kuracağınız oyun, program vb. karşılıyorsa tabi SSD alın. Karşılamıyorsa caddy ile HDD ve SSD bir arada kullanabilirsiniz.

HDD'de belirgin badsector var. Bilgisayarcı LLF yapıp kısmen düzeltmiştir ancak yeterli olmaz bu tür çok olan durumlarda.
SSD konusunda şöyle söyleyeyim. Alacağınız SSD boyutu kuracağınız oyun, program vb. karşılıyorsa tabi SSD alın. Karşılamıyorsa caddy ile HDD ve SSD bir arada kullanabilirsiniz.

1 Tb WD Blue HDD aldım. İleri zamanlarda SSD almayı planlıyorum. Şimdi şöyle bir sıkıntı var eski dosyalarımı yeni hard diske nasıl aktarabilirim?

Şimdi şöyle bir sıkıntı var eski dosyalarımı yeni hard diske nasıl aktarabilirim?
Çok önemli değilse aktarmayın yeni disklere de geçme ihtimali var zorlarsanız. Harici kutular mevcut veya kablolar ile aktarabilirsiniz.

Hard disk kutusu ile hallolur.

Çok önemli değilse aktarmayın yeni disklere de geçme ihtimali var zorlarsanız. Harici kutular mevcut veya kablolar ile aktarabilirsiniz.

Hard disk geldi, ben de verileri aktarmak için elimde olan caddy ile DVD kısmını çıkartıp bilgisayara taktım yeni hard diski. Caddy'nin ışığı yanıyor fakat hard disk bilgisayarda gözükmüyor. Ne aygıt yöneticisinde ne de disk yönetimi kısmında. İşin sinir bozucu kısmı da, öyle olunca caddy'i çıkartmak istedim. Fakat çıkartamıyorum. Bir yardımcı olabilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı