Windows Store yada GamePass üzerinden daha önce kurulan uygulamaları tanıtma

Umut İzgi

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Bilgisayarda Windows'un kurulu olduğu SSD ve diğer dosyaları tuttuğum bir HDD mevcut, bir sebepten cihazı formatlamak zorunda kaldım, daha önceki sistemimde HDD'ye yüklediğim Windows mağazasından ve gamepass uygulama ve oyunları mevcut fakat şu an "windowaapps" klasöründe öylece duruyorlar, silemiyorum da.

Mesela HDD (d bölümü) yedekler diskimde Forza kurulu ama programa bunun daha önce kurulu olduğunu gösteremiyorum, Steam kütüphane taraması gibi bir olay yok mu Windows ya da gamepass üzerinde? Hayır d üzerine bir şey de kuramıyorum saçma bir şekilde.

GAMEPASSSORUN.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bunun için epey uğraştım bulamadım. En son çare olarak oyunu baştan yüklemeyi buldum. Oradaki dosyaları silmek bile büyük bir uğraş gerektiriyor. Böyle bir durum olduğunu zannetmiyorum. Hatta sırf bu yüzden tekrar GamePass almadım. Çok kanser bir olay bence.

(D:) diskinizdeki "windowsapps" klasörünü masaüstüne atın, uygulamadan tekrar (D:) diskinizi seçmeyi deneyin, uygulamadan başarıyla (D:) diskinizi seçerseniz diske tekrardan "windowsapps" klasörü oluşturacaktır, o klasörün içinde de masaüstüne attığınız "windowsapps" klasörünün içindekilerini atın.

Günlerdir yaşadığım sorunu şu şekilde çözdüm, aslında daha önce denedim lakin birşeyi daha (güvenli mod ile) denemeyi unutmuşum:

Öncelikle yetkinliği alma regedit komutunu çalıştırın:

Daha sonra cihazı güvenli moda alıp ilgili klasöre sağ tıklayıp "take ownership" seçeneğine bastıktan sonra dosyayı silebilmeniz gerekiyor. En azından ben bu şekilde silebildim, daha önce güvenli moda almadan denemiştim bir işe yaramamıştı.

Şimdi cihazınızı tekrar başlatabilirsiniz, yetkinliği alma kodunu silmek isterseniz de aşağıdan yine dosyayı çalıştırıp kaldırabilirsiniz.

GAMEPASSSORUN.jpg

Günlerdir yaşadığım sorunu şu şekilde çözdüm, aslında daha önce denedim lakin birşeyi daha (güvenli mod ile) denemeyi unutmuşum:

Öncelikle yetkinliği alma regedit komutunu çalıştırın:

Daha sonra cihazı güvenli moda alıp ilgili klasöre sağ tıklayıp "take ownership" seçeneğine bastıktan sonra dosyayı silebilmeniz gerekiyor. En azından ben bu şekilde silebildim, daha önce güvenli moda almadan denemiştim bir işe yaramamıştı.

Şimdi cihazınızı tekrar başlatabilirsiniz, yetkinliği alma kodunu silmek isterseniz de aşağıdan yine dosyayı çalıştırıp kaldırabilirsiniz.

Eki Görüntüle 493461

Bu yöntemle game pass oyunlarına türkçe yama da yapılabilir mi ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı