Windows Update Gerekli Tüm Sürücüleri Kurar mı?

Klarel11

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
OEM lisanslı Windows 10 Pro 64 bit kullanıcısıyım. Sürücü yüklemek ile uğraşmaktan bıktım, Driver Booster gibi programlara da artık güvenmiyorum. Sizde zaten önermezsiniz bilirim. Günde 1 kez Windows Update'yi kontrol etsem gerekli tüm sürücüleri kurar mı? Biliyorum en güncelini kurmayacak. Ama gerekli tüm sürücüleri kursun yeter. Ayrıca aygıt yöneticisinden her bir aygıta sağ tıklama yapıp güncelini online aramak ile, Windows Update aynı işlevimi görüyor?

Windows sürücüleri kurar fakat dediğiniz gibi her zaman güncel sürücüler olmayabilir.
Sürücüleri güncellemek için sürekli güncelleme kontrolü yapmanıza gerek yok, otomatik olarak yükler.
Yine de temel sürücüleri güncel olarak indirip kurmanızı öneriyorum.

Çipset sürücülerini tamamen kurmuyor fakat bu sürücülerin güncel olması önemli. Ekran kartı sürücüsünü de elle kurmanın daha faydalı olduğunu düşünüyorum. Ben formattan sonra önce çipset, sonra ekran kartı, ses kartı ve ethernet kartı sürücülerini mutlaka elle kurarım ve size de öneriyorum.

İşlemci'ye Chipset driver'ını yüklemek ne kadar önemli?

Windows 10 kurulum sonrası update alırken mevcut sürücülerin en az 3 ay öncesinde stabil çalıştığı onaylanmış sürümlerini indirip kurar. Anormallik gözlenmesi halinde ekran kartı yada yonga seti gibi sürücülerin güncel yüklenmesi önerilir.
Bir atasözü der ki;
Çalışıyorsa kurcalama.

Haklısın. Dediğim gibi gerekli her şeyi kursun yeter. Ben ekran kartını, sesi, internet sürücüsünü sitesinden indiririm. Bir tek dediğim gibi, Intel kurmada beceremiyorum.

Malesef her şeyi kurmuyor kurdukları da her zaman güncel olmuyor o yüzden sitesinden indirmen yada snappy driver gibi bir program kullanman daha sağlıklı olur. Tabi daha önce snappy driver kullanmadıysan neyi seçmen gerekiyor neyi es geçmen gerekiyor dikkat etmelisin. Olur da denemeye karar verir isen sor yardımcı olurum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı