Windows Update Tüm sürücüleri yüklüyor mu?

Serdar ak

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bir yerlerde gözüme ilişti, Windows Update yapınca driverlar mı yükleniyor?
Bu arada birkaç sorum daha var:
-Geforce Experience, Logitech mouse klavye ayarlama gibi programları yüklüyor mu?
-Onu yaptıktan sonra internetten tek tek yok monitörün driverı yok mouse driverı diye aratmama gerek kalmıyor mu?
-Tek tek indirmek daha mı sağlıklı?
-Neylerin driverlara ihtiyacı vardır?
-Hangi driverın eksik olduğuna nereden bakarım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Driver booster'dan bakabilirsin istersen oradan indir güvenmiyorsan googleden adını aratarak indir.Ben hiç uğraşmıyorum şahsen windows update çoğunu yapıyor diye biliyorum oyunlar gayet akıcı sorun yok yani.

Driver Booster'i ölseniz kurmayın. Sakın! Yanlış sürücü kurar, sorun yaratır, hata verir. Gidin kendiniz internetten tüm parçaların internet sitelerinden bulun öyle yükleyin. Driver Booster, Driver Uçurucu, Driver Nitrosu v.s v.s yüklemeyin. - Son ikisini ben uydurdum. :D- Windows Update, Geforce Experience'yi kurmaz ama ekran kartının tanıtılmasını sağlar.
Geforce Experience:GeForce Experience, Muhteşem PC Oyun Deneyimi Geçidiniz
Hangi sürücünün eksik olduğunu çalıp çalışmadığına bakarak anlayabilirsiniz. Klavye ve farenin sürücüsünü Windows taktığınız an kurar. Tek tek indirmek daha sağlıklı.

Aygıt sürücülerini sorunsuz çalışacak şekilde yüklüyor. Bu sürücüler genelde Windows veri tabanında sürücü sağlayıcının en son sağladığı oluyor. Genelde güncel olmuyor. Programları kurmuyor. Siz ihtiyacınız hangisiyse yüklemeniz gerekiyor.

Ekran kartı, Ses, Chipset gibi sürücüleri kendinizin kurmasını öneririm.
Güncel sürücüleri Anakart sitesinden ya da Donanım kimliği ile arayabilirsin.
Sürücüleri bulamazsanız ''Donanım kimliği'' ile forumda yeni konu açmanız yeterlidir.

Driver booster gibi imzasız ya da uyumsuz sürücü kuran yazılımları ise önermiyoruz.

Bende Windows 10 Nvidia Denetim Masasını tarifeli bağlantıda indirmemişti. Kapatınca tarifeyi baya bir indirme yapmıştı. Baya araştırdım ama sorunu kendim çözdüm. [emoji3]

Aygıt sürücülerini sorunsuz çalışacak şekilde yüklüyor. Bu sürücüler genelde Windows veri tabanında sürücü sağlayıcının en son sağladığı oluyor. Genelde güncel olmuyor. Programları kurmuyor. Siz ihtiyacınız hangisiyse yüklemeniz gerekiyor.

Ekran kartı, Ses, Chipset gibi sürücüleri kendinizin kurmasını öneririm.
Güncel sürücüleri Anakart sitesinden ya da Donanım kimliği ile arayabilirsin.
Sürücüleri bulamazsanız ''Donanım kimliği'' ile forumda yeni konu açmanız yeterlidir.

Driver booster gibi imzasız ya da uyumsuz sürücü kuran yazılımları ise önermiyoruz.
Peki burada olan bileşenler veya yazılımların hepsinin driver’a mı ihtiyacı var?
17A3EE9B-B126-428F-B210-4C48C04C7CA9.png

Driver indirmek sıkıntı değil onu kendim indirebilirim, sıkıntılı nokta neyin driverını indirmem gerektiğini bilememem.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı