Windows Update indirme hatası - 0x80070643

Arkadaşlar çözümü buldum. Bitlocker kullanmayan arkadaşlar benim yaptığımı yapabilir. Aşağıya linkini bıraktığım Microsoft'un aracını çalıştırın. Çalıştırdıktan sonra Hide Updates deyin ve KB5034441'i seçin ardından sonraki dedikten sonra sorun çözülecektir. Güncellemeyi gizlemiş oluyoruz aslında. Windows 10 Pro'da olan Bitlocker özelliğini kullanmıyorsanız Recovery bölümüne ellemenize gerek yoktur.

Microsoft'un Update gizleme aracı:
1705054941550.png

Güncellemeyi gizlediğim için Show Hidden updates kısmında bende görünecek sizde ise Hide Updates'de görünecektir.
1705054999758.png

Gizlediğim için ve sonuç.
1705054863559.png

Güncelleme gizlendiği içinde güncelleme geçmişinden de otomatik olarak kaldırılmış oluyor.
1705055158798.png

Son düzenleme:
Bitlocker kullanmıyorum ama güncellemeyi yaptım, bir şey olur mu? Bir de, bitlocker nedir?
Hiçbir şey olmaz. Bitlocker kısaca kullanmış olduğunuz C diskinizi şifreleyerek veri ve dosya güvenliğini sağlamış oluyor. Bu özellik sadece Windows'un Home Edition'unda bulunmuyor diğer Edition'larda bulunuyor Windows'un Pro ve üzeri olanlarında.

Ya düzeltseler bari onu da yapmıyorlar 3-4 gündür duruyor orada öylece.
Ben basit çözüm yolunu yazdım uygulaması sizlere kalmış. Windows Recovery'e ellemek istemem. Benim gibi düşünenler varsa anlattığım yolu deneyebilir. Bir daha KB5034441 kodlu güncelleme karşıma çıkmayacak diğer Windows güncellemelerini de almaya devam edeceğim. Anlattığım işlemi yaptım kafam çok rahat.

Arkadaşlar çözümü buldum. Bitlocker kullanmayan arkadaşlar benim yaptığımı yapabilir. Aşağıya linkini bıraktığım Microsoft'un aracını çalıştırın. Çalıştırdıktan sonra Hide Updates deyin ve KB5034441'i seçin ardından sonraki dedikten sonra sorun çözülecektir. Güncellemeyi gizlemiş oluyoruz aslında. Windows 10 Pro'da olan Bitlocker özelliğini kullanmıyorsanız Recovery bölümüne ellemenize gerek yoktur.

Microsoft'un Update gizleme aracı:
Eki Görüntüle 2082121
Güncellemeyi gizlediğim için Show Hidden updates kısmında bende görünecek sizde ise Hide Updates'de görünecektir.
Eki Görüntüle 2082123
Gizlediğim için ve sonuç.
Eki Görüntüle 2082120
Güncelleme gizlendiği içinde güncelleme geçmişinden de otomatik olarak kaldırılmış oluyor.
Eki Görüntüle 2082125
Geçici olarak çok iyi bir çözüm. Microsoft bunu çözene kadar gizlemeye aldım. Teşekkürler.

Geçici olarak çok iyi bir çözüm. Microsoft bunu çözene kadar gizlemeye aldım. Teşekkürler.
Rica ederim :)

Kendi çektiğim çözümün videosunu da aşağıya bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı sorun sanırım herkeste yaşanıyor şimdilik gizledim bende acaba bir güncelleme gelir mi yoksa bizde son videodaki gibi oynasak mı anlamadım: )

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
böyle bir şey buldum

Son düzenleme:
Aynı sorun sanırım herkeste yaşanıyor şimdilik gizledim bende acaba bir güncelleme gelir mi yoksa bizde son videodaki gibi oynasak mı anlamadım: )

böyle bir şey buldum
Ben kurcalamayı doğru bulmuyorum. Çünkü her videodaki adımlar aynı olmuyor GPT (UEFI) ve MBR Windows 10 kullanıcılarında komutlar farklılık gösteriyor. Bilgisayarınızı riske atmak istiyorsanız bu komutlara dikkat ederek deneyebilirsiniz. Ev kullanıcılarının kullanacağı bir özellik değil BitLocker özelliği zaten default olarak kapalı konumda oluyor. Bazı kurumsal firmalar BitLocker özelliğini açarak kullanıyor. O güvenlik güncellemesi sadece BitLocker’ı kullananları kapsıyor. Bitlocker kullanmayana da göndermiş Microsoft. Toplu güncellemeler önemli ev kullanıcıları için ve Ocak ayı Toplu Güncellemeyi de başarıyla kurdu. Microsoft eminim ki ya geri çeker ya da Recovery bölümü 529mb’dan aşağıda olanlara uyum sağlayan başka güvenlik güncellemesi gönderir. Windows 10 Home versiyonuna bu güvenlik güncellemesi gelmemiş. Sadece KB5034441 güncelleştirmesini gizlediğimiz için geri çekildiği zaman farkına varmayacağız.

Son düzenleme:
Ben basit çözüm yolunu yazdım uygulaması sizlere kalmış. Windows Recovery'e ellemek istemem. Benim gibi düşünenler varsa anlattığım yolu deneyebilir. Bir daha KB5034441 kodlu güncelleme karşıma çıkmayacak diğer Windows güncellemelerini de almaya devam edeceğim. Anlattığım işlemi yaptım kafam çok rahat.
Aslında recovery işlemi hiç zor bir işlem değil, üstteki abinin videosunu bir kez izlesen anlarsın diye düşünüyorum.. 10 dakikamı bile almadı.

Ve komutlar farklılık göstermiyor, aynı şeyler. Bir bakın derim eğer uğraşmak isterseniz. Benim de güncelleme olmuyordu, kafama takıldığı için kurcaladım ve artık oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı