Windows Update nasıl durdurulur?

Ahmetd29

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba, öncelikle Windows Update'i durdurmak için her şeyi yaptığıma inanabilirsiniz. Tarifeli bağlantı kurmadan, Servisler'e girip durdur butonuna basmaya kadar. Hatta güncellemeler tarihini 2099'a kadar durdurdum regeditten ama oyundayken Update yapıyor ve pingim 900'lere kadar çıkıyor. Msconfig'den Windows Update tikini kaldırıyorum, oyuna giriyorum. Ping tam azaldı diyorum, bir daha çıkıyor. Sonra MS Config'e tekrar tıklıyorum, tik geri geliyor hiçbir şekilde durduramıyorum. Resmen Update'lerden dolayı bilgisayarımı kullanamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artık kalıcı bir yolu yok. Benim yaptığım gibi yapabilirsiniz: Güncelleme ayarlarına girin orada güncellemeleri 7 gün duraklat var ona basın sonra süresi bittiğinde tekrar basın ancak böyle.

Videodaki adımları uygulayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu hizmeti kapatmayı dener misin?
1583438879073.png

Arkadaşlar herkese merhaba, öncelikle Windows Update'i durdurmak için her şeyi yaptığıma inanabilirsiniz. Tarifeli bağlantı kurmadan, Servisler'e girip durdur butonuna basmaya kadar. Hatta güncellemeler tarihini 2099'a kadar durdurdum regeditten ama oyundayken Update yapıyor ve pingim 900'lere kadar çıkıyor. Msconfig'den Windows Update tikini kaldırıyorum, oyuna giriyorum. Ping tam azaldı diyorum, bir daha çıkıyor. Sonra MS Config'e tekrar tıklıyorum, tik geri geliyor hiçbir şekilde durduramıyorum. Resmen Update'lerden dolayı bilgisayarımı kullanamıyorum.
Klasik Windows 10 bende birkaç gün öncesine kadar kullanıyordum.Bende defender sorunu vardı.
Linux mint kurdum kafam rahat.Sorununa gelcek olursak aşağıdaki işlmeleri deneyebilirsin.
(Cmd) yönetici olarak çalıştır aşağıdaki komutu gir.

Kapatmak için:
Kod:
sc delete wuauserv
Tekrar açmak için:
Kod:
sc \\pcadi create NewService binpath= c:\windows\system32\wuauserv.exe

Windows arama kutucuğuna “CMD” yazıyoruz ve “yönetici olarak çalıştır” diyoruz.
Ekrana console geliyor. Konsola şu komutumuzu veriyoruz ve enter’lıyoruz.

SC delete wuauserv

Bu şekilde dedikten sonra Windows Update hizmeti sistemimizden komple siliniyor ve servis etkisiz hale getiriliyor. Bu işlemler tamamlandıktan sonra bilgisayarınıza bir restart (yeniden başlatma) yapmanızı öneririz.

Artık kalıcı bir yolu yok. Benim yaptığım gibi yapabilirsiniz: Güncelleme ayarlarına girin orada güncellemeleri 7 gün duraklat var ona basın sonra süresi bittiğinde tekrar basın ancak böyle.
Yanıtınız için teşekkürler denediğim yöntemlerden biri işe yaramadı ne yazık ki
Videodaki adımları uygulayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu yöntemleri de daha önce denedim belli bi süre sonra başa sardı ve ne yazık ki olmadı teşekkürler
Eki Görüntüle 509958
Yarın ilk bunu deneyeceğim ama yanlış hatırlamıyorsam bulamamıştım hizmetlerde
Klasik Windows 10 bende birkaç gün öncesine kadar kullanıyordum.Bende defender sorunu vardı.
Linux mint kurdum kafam rahat.Sorununa gelcek olursak aşağıdaki işlmeleri deneyebilirsin.
Denediğim ilk yöntemlerden biri ne yazık ki bu da işe yaramamıştı. Teşekkürler cevabınız için
Eki Görüntüle 509958
Değişen bişi olmadı ne yazık ki resmen 1000 ping var
Windows arama kutucuğuna “CMD” yazıyoruz ve “yönetici olarak çalıştır” diyoruz.
Ekrana console geliyor. Konsola şu komutumuzu veriyoruz ve enter’lıyoruz.

SC delete wuauserv

Bu şekilde dedikten sonra Windows Update hizmeti sistemimizden komple siliniyor ve servis etkisiz hale getiriliyor. Bu işlemler tamamlandıktan sonra bilgisayarınıza bir restart (yeniden başlatma) yapmanızı öneririz.
Daha önce bunu yapmıştım şimdi erişim engellendi diyor. Kullanıcım da admin modda
Arkadaşlar yok mu çaresi??

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı