Windows Update "sisteme ayrılan bölümü güncelleştiremedik" hatası

The Mercenary

Decapat
Laptopumda Windows 1909 yüklü. Windows Update üzerinden Windows 10 20H2 sürümünü indirmişti. Birkaç defa yüklemesin diye güncellemeyi duraklatmıştım. Şimdi yüklemek istediğimde Windows Update sayfasında sorunla karşılaştığını söylüyor. Sorunları düzelt dediğimde güncellemeyi hazırlamaya alıyor. %94'e ulaşınca yeni bir ekran açılıyor ve "sisteme ayrılan bölümü güncelleştiremedik" hatasını alıyorum. Windows 10 güncelleme yardımcısı ve Media Creation Tool21H1 üzerinden güncellemeyi indirerek güncellemeyi denedim. Ancak aynı hatayla tekrar karşılaştım. (0xc1900201)

setupdiag ile rapor oluşturduğumda:
"matching profile found: Insufficientsystempartitiondiskspacehardblock - 3789FBF8-E177-437D-B1E3-D38b4C4269D1
Warning: Found ınsufficient System Partition disk Free space hard block.
More information is available here:
"“We couldn’t update system reserved partition” error installing Windows 10"
The System you are attempting to Update is running Low on disk space on the System reserved Partition.
Free up space on the System reserved Partition and try the Update again.
"

Cihazımı en son Windows 10 sürümüne nasıl güncellerim? Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    66,5 KB · Görüntüleme: 67
  • 2.png
    2.png
    59,1 KB · Görüntüleme: 50
  • 3.png
    3.png
    21,7 KB · Görüntüleme: 42
  • 3.5.png
    3.5.png
    92,8 KB · Görüntüleme: 45
  • 4.png
    4.png
    21,7 KB · Görüntüleme: 40
  • 5.png
    5.png
    54,3 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleme:
Laptopumda Windows 1909 yüklü. Windows Update üzerinden Windows 10 20H2 sürümünü indirmişti. Birkaç defa yüklemesin diye güncellemeyi duraklatmıştım. Şimdi yüklemek istediğimde Windows Update sayfasında sorunla karşılaştığını söylüyor. Sorunları düzelt dediğimde güncellemeyi hazırlamaya alıyor. %94'e ulaşınca yeni bir ekran açılıyor ve "sisteme ayrılan bölümü güncelleştiremedik" hatasını alıyorum. Windows 10 güncelleme yardımcısı ve Media Creation Tool21H1 üzerinden güncellemeyi indirerek güncellemeyi denedim. Ancak aynı hatayla tekrar karşılaştım.

setupdiag ile rapor oluşturduğumda:
"matching profile found: Insufficientsystempartitiondiskspacehardblock - 3789FBF8-E177-437D-B1E3-D38b4C4269D1
Warning: Found ınsufficient System Partition disk Free space hard block.
More information is available here:
"“We couldn’t update system reserved partition” error installing Windows 10"
The System you are attempting to Update is running Low on disk space on the System reserved Partition.
Free up space on the System reserved Partition and try the Update again.
"

Cihazımı en son Windows 10 sürümüne nasıl güncellerim? Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

Hocam art arda duraklatmanın zararı olmalı o sürümde kalmanızda bir sorun var mı? Sistem dosyalarında bir sorun yok değil mi hocam?

İnternette "EFI Partition" kısmında yer olmadığı için bu hatayla karşıldığı yazıyor. "EFI Partition" nedir? Nereden temizleyebilirim? Temizlemem bir sorun oluşturabilir mi? @Recep Baltaş
Mevcuttaki hata:
"Matching Profile found: FindAbruptDownlevelFailure - 55882B1A-DA3E-408A-9076-23B22A0472BD
Error: SetupDiag reports abrupt down-level failure.
Last Operation: Finalize
Error: 0x800704C7 - 0x90019
LogEntry: 2021-09-15 14:59:53, Error
MOUPG CSetupManager::Execute(295): Result = 0x800704C7

Refer to "System Error Codes - Win32 apps" for error information.
"
@Ali Güngör

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (823).png
    Ekran Görüntüsü (823).png
    315,2 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleme:
Merhaba, sorunumu linkteki talimatları takip ederek çözüm buldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı