Windows Update'de hata 1053

Eshler

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim üzere Windows Update'i çalıştıramıyorum. Çözüm olarak bilgisayar yönetimi bölümünden hizmetlere giderek Windows Update'i başlatmayı denediğim zaman aşağıda vereceğim hata ile karşılaşıyorum. CCleaner ile kayıt defteri taraması yaptım tekrar başlattım fakat bir faydası olmadı. Ek olarak Kaspersky virüs programı kullanıyorum. Sizce sebebi nedir?

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    5,3 KB · Görüntüleme: 119
Son düzenleyen: Moderatör:
Windows Update bileşenlerini sıfırlayın bunu yapmak için CMD'yi yönetici olarak başlatın ve şu komutları girin.
  • net stop wuauserv
  • net stop cryptSvc
  • net stop bits
  • net stop msiserver
  • Ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
  • Ren C:\Windows\System32\catroot2 catroot2.old
  • net start wuauserv
  • net start cryptSvc
  • net start bits
  • net start msiserver

Win + R yapıp regedit'e gir.

"HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control"
adresini bul ve sağ tıklayıp yeni bir değer oluştur, eğer bilgisayarın 32 bit ise DWORD, 64 bit ise QWORD değeri oluştur. Değerin ismini "ServicesPipeTimeout" yap. Oluşturduğun değere çift tıkla ve sağda bulunan değeri onaltılıktan ondalığa al. Daha sonra ise sayıyı (0 olan sayıyı) 180000 yap ve bilgisayarını yeniden başlat.

Win + R yapıp regedit'e gir.

"HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control"
adresini bul ve sağ tıklayıp yeni bir değer oluştur, eğer bilgisayarın 32 bit ise DWORD, 64 bit ise QWORD değeri oluştur. Değerin ismini "ServicesPipeTimeout" yap. Oluşturduğun değere çift tıkla ve sağda bulunan değeri onaltılıktan ondalığa al. Daha sonra ise sayıyı (0 olan sayıyı) 180000 yap ve bilgisayarını yeniden başlat.
Dediğinizi uyguladım fakat sorun çözülmedi.

Windows Update bileşenlerini sıfırlayın bunu yapmak için CMD'yi yönetici olarak başlatın ve şu komutları girin.
  • net stop wuauserv
  • net stop cryptSvc
  • net stop bits
  • net stop msiserver
  • Ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
  • Ren C:\Windows\System32\catroot2 catroot2.old
  • net start wuauserv
  • net start cryptSvc
  • net start bits
  • net start msiserver
Dediğiniz komutları uyguladım fakat sorun düzelmedi.

Güncel

Dosya Ekleri

• Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    45,4 KB · Görüntüleme: 97
Son düzenleme:
tam olarak aynı durumu yaşıyorum kaspersky kullanıyorum 1053 hatası alıyorum bilen biri yardım edebilirmi? not: yukarıda yazan bütün önerileri tek tek denedim ama işe yaramadı

Geri
Yukarı