Çözüldü Windows USB belleğe kurulur mu?

• Konuyu başlatan 403052
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 860
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

403052

Megapat
Makaleler
15
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
-
Ana sistem: Ryzen 5 5600, MSI GT 1030 GDDR5, 8 GB DDR4 RAM, MSI B550M PRO-VDH WIFI, 480 GB KIOXIA SATA SSD, MSI A750GL 750W, MSI M100R

İkinci sistem: i3 540, ASUS HD 5450 1 GB, 4+4 8 GB DDR3 RAM, ASUS P7H55M-LX , 256 GB Patriot SSD, Frisby Low Profile ofis kasası + 300W FOEM PSU

Üçüncü sistem: Pentium E6500, G41 Onboard GPU, 4+4 8 GB DDR3 RAM, ECS G41T-M7, 250 GB HDD, Frisby Low Profile ofis kasası + 300W FOEM PSU
-
Windows USB belleğe kurulup kullanılabiliyor mu? Ayrıca kullanılıyorsa içine indirdiğimiz programlar vb. siliniyor mu her açışta yoksa kalıyor mu bıraktığımız gibi? Ayrıca bir minimum gereksinimi var mı alan olarak?

Çözüm
Windows USB belleğe kurulup kullanılabiliyor mu? Ayrıca kullanılıyorsa içine indirdiğimiz programlar vb. siliniyor mu her açışta yoksa kalıyor mu bıraktığımız gibi? Ayrıca bir minimum gereksinimi var mı alan olarak?

Rufus ile kurabilirsin.
Çizdiğim yerden Windows to GO seçeneğiniz seçerek başlata basabilirsin.
En az 32 GB bellek kullanmanı tavsiye ederim.
Kaydettiğin veriler silinmiyor kendim kullanıyorum.
Akıllı tahtaya Mouse Klavye bağlaman gerekebilir çünkü dokunmatik driverı yüklemen gerekir.

1641481978481.png
Abartmayın, 40 yıllık Half-Life'ı oynayacağım :D Kaplamaların geç yüklenmesi zor o oyunda. Dokunmatik sürücüsünü de kendim bulamıyorum, akıllı tahtanın kendi Windows'unda masaüstünde duruyor installer'ı. Onu alıp kendi Windows'uma kuracağım. O şekilde driver işini de halledeceğim. Linux için olan sürücüsünü bulamam bu sebeple. 32 GB bir USB bellek alırsam yapacağım muhtemelen.
Yüksek olasılık akıllı tahtadan giremeyeceksin. BIOS'a nasıl gireceksin ki?
Ayrıca sürücüler..?

Ayrıca sürücüler..?
Ekran kartı sürücüsünü kurarım muhtemelen. Dual-boot ile açılır diye düşünüyordum ben USB'yi takınca. Chipset vb. otomatik kuruluyor zaten. Bir de dokunmatik sürücüsü var elimde. Onu kuracağım. İlk kuruşta klavye fare götürmem gerekebilir. Olmazsa tahtadaki Data adlı 2. disk bölümüne Windows kurup dual-boot yaparım yine. Fakat benim asıl amacım USB fikri.

16 GB'da kullandım diyelim. Kurarken hata verir mi? Yoksa kısıtlı alan ile kullanabilir miyim? Windows 8.1 kurarım muhtemelen.
Win 8.1 Single Language veya Modifiye edilmiş Windows 8.1 Lite kurabilirsin
Bios zorunlu değil lazım olursada klavye ile girer usb bağladığın zaman direkt USB'den başlatıyor zaten
Ayrıca sürücüler..?

Windows 8.1 Single Language veya modifiye edilmiş Windows 8.1 Lite kurabilirsin.
Modifiyeli sürümlere güvenmiyorum. Sürümler arasında da performans farkı görmedim hiç ama SL'nin boyutu daha az ise boyutu düşük olduğu için onu kurarım.

Modifiyeli sürümlere güvenmiyorum. Sürümler arasında da performans farkı görmedim hiç ama SL'nin boyutu daha az ise boyutu düşük olduğu için onu kurarım.
Güvenmene gerek yok zaten USB'ye kuruyorsun

Güvenmene gerek yok zaten USB'ye kuruyorsun.
Hocam Steam hesabımı girmem gerekir oyun oynayabilmem için. Ayrıca Minecraft'ta oynayacağım. Şu anda 400 TL olan Minecraft hesabımı kaybetmek istemiyorum.

Hocam Steam hesabımı girmem gerekir oyun oynayabilmem için. Ayrıca Minecraft'ta oynayacağım. Şu anda 400 TL olan Minecraft hesabımı kaybetmek istemiyorum.
Akıllı tahtadan bahsediyoruz öğretmenler izin verir mi?

Akıllı tahtadan bahsediyoruz öğretmenler izin verir mi?
Bizim hocalar pek katı değil. Müzik açıyoruz, takılıyoruz her teneffüs. Sesini fazla açmayın, koridora gelmesin yeterli diyorlar. Yani oyun da oynayabiliriz istersek. Bir arkadaşım CS 1.6 kurdu fakat oynayamadık dokunmatikte. Ben Minecraft kuracağım, galiba dokunmatik desteği vardı. Fakat o Windows'tan Microsoft hesabıma giremiyorum, erişim çok kısıtlı. Admin şifresi elimizde var fakat internet erişimi kısıtlı Windows üzerinde. Gizlilik hatası veriyor. Aynı şekilde Minecraft'a girmek için Microsoft hesabıma da bağlanmayacak muhtemelen. O yüzden kendi Windows'um ile yaparım bu işi diye düşündüm.

Bizim hocalar pek katı değil. Müzik açıyoruz, takılıyoruz her teneffüs. Sesini fazla açmayın, koridora gelmesin yeterli diyorlar.
Oyunlardan bahsediyoruz

Oyunlardan bahsediyoruz.
Oyun oynamaya kızmıyorlar, CS 1.6 açmıştık, dokunmatik desteği olmadığı için oynayamadık. Kısacası teneffüs ve öğle arasında istediğimizi yapabiliriz sesi koridora gitmemek şartıyla.

Yeni konular

Geri
Yukarı