Windows ve Linux Dual bootundaki Windows nasıl silinir?

Hocam windows partisyonlarını silip diski birleştirince neden olmaz ki?
EFI bölümü sıkıntı çıkarır. Şöyle, Windows'a ait diğer bölümleri sileceksiniz ama EFI bölümü Fedora için kalacak. EFI bölümü de ortak. Yani Windows'tan artıklar kalacak. Tabi bu bir sorun oluşturur mu, pek sanmıyorum ama oladabilir. Temiz olmasını isterseniz yeniden kurmak daha iyi olur.

EFI bölümü sıkıntı çıkarır. Şöyle, Windows'a ait diğer bölümleri sileceksiniz ama EFI bölümü Fedora için kalacak. EFI bölümü de ortak. Yani Windows'tan artıklar kalacak. Tabi bu bir sorun oluşturur mu, pek sanmıyorum ama oladabilir. Temiz olmasını isterseniz yeniden kurmak daha iyi olur.
Olmayan şeyi boot etmeye kalkmaz bence ya, biraz sorgulayım duruma göre atarım.

Hay bahtsız kara başım ahhh, Gparted işletim sistemimin önünde boot olduğu için root dizini genişletmeme izin vermiyor.
Os-Uninstaller ve boot-repair-disk çalışmıyor.
Ne yapayım format mı atayım ya öf.

Hay bahtsız kara başım ahhh, Gparted işletim sistemimin önünde boot olduğu için root dizini genişletmeme izin vermiyor.
Os-Uninstaller ve boot-repair-disk çalışmıyor.
Ne yapayım format mı atayım ya öf.
Hocam Windows'u silip onun alanını Fedora'nın root partitionu'na mı aktarmak istiyorsunuz? İsterseniz bir dağıtımın live iso'sunda deneyin.

İsterseniz bir de Minitool Partition Wizard Bootable gibi bir program da deneyebilirsiniz. Ama yeniden temiz kurulum en iyisi olur.
Hocam temiz gerekecek gibi çünkü EFI içini bi tekrar ellemem gerekecek, GRUBla falan boğuşacağım hiç lüzumu yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı