Windows Vista 2021 de kullanılır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoyu izleyipde sonra Vista kötüymüş diyeni hatırlamıyorum. Halen kötü derseniz sizde sıkıntı var kusura bakmayın!
Hak veriyorum bunlar geçerli sebepler ama driver ve program uyumsuzlukları da var. Bu yüzden şirketler vazgeçmedi.
Sonuç: XP 2018 yılına kadar güncelleme aldı.

Hak veriyorum bunlar geçerli sebepler ama driver ve program uyumsuzlukları da var. Bu yüzden şirketler vazgeçmedi.
Sonuç: XP 2018 yılına kadar güncelleme aldı.

Bende ona hak verebilirim. Netbookda XP kuruluydu vşstaya yükseltme denedim mavi ekran alıp ağ driver sıkıntısı ıktı :( ama formatla çok güzel çalıştı hatta kendi PC'me kurabilirim :D

Bakın Vista kötü bir sistem değil. Herkese atar yapıp durmayın. Vista ilk çıktığında yeni bir çekirdek ile geldi. Bu çekirdek uyumlu sürücüler çok azdı, donanım gereksinimi fazlaydı, o dönemki bilgisayarların çoğu 256 ile 512MB RAM kullanıyordu. Aero bir şaheserdi ama RAM sömürüyordu. Vista bu yüzden tutmadı. Yoksa iyi bir sistemdir. Windows 7 Vistanın daha hafifletilmiş ve stabilize edilmiş hali. Bu yüzden çok tuttu, bir de XP modu sayesinde. Bu yüzden eski sistemlere genelde Windows 7 öneriyoruz. Dediğim gibi gereksiz atar yapmayın.

Bakın Vista kötü bir sistem değil. Herkese atar yapıp durmayın. Vista ilk çıktığında yeni bir çekirdek ile geldi. Bu çekirdek uyumlu sürücüler çok azdı, donanım gereksinimi fazlaydı, o dönemki bilgisayarların çoğu 256 ile 512MB RAM kullanıyordu. Aero bir şaheserdi ama RAM sömürüyordu. Vista bu yüzden tutmadı. Yoksa iyi bir sistemdir. Windows 7 Vistanın daha hafifletilmiş ve stabilize edilmiş hali. Bu yüzden çok tuttu, bir de XP modu sayesinde. Bu yüzden eski sistemlere genelde Windows 7 öneriyoruz. Dediğim gibi gereksiz atar yapmayın.
Hocam bana mı dediniz, ben nerede atar yaptım :D.

Vista'yı zamanında bende kullanmaya çalıştım ama 2 GB RAM ile zor çalıştırdım. Sürekli Memory management hatasına geçerdi bilgisayar. RAM bellekler sağlamdı.

Yok size demedim hocam, arkadaş kendisini biliyor.

O ben mi oluyorum? Vista'yı sevdiğimi hatta video linki vermiştim?

Bende bu yüzden o dönemde Windows 7 kurmuştum. İlginç şekilde o dönemlerde eski bir masaüstüm olmasına rağmen gram kasma yoktu.
O ben mi oluyorum? Vista'yı sevdiğimi hatta video linki vermiştim?
Hala kötü diyorsanız o zaman sıkıntı sizde deyip atar yapıyorsunuz bunu demeye çalıştım. Neden tutmadığını da gayet anlaşılır şekilde özetlediğimi düşünmekteyim.
Aman neyse isteyen istediği sistemi kullansın mutlu olsun. Şimdi linçlenirim muhtemelen ben tüyeyim buradan. Aldığım Windows 10 Pro ürün anahtarı gelmedi ya ona yanarım ve onu beklerim.
Muhtemelen bugün teslim ederler, Pazar gecesi 3 gibi almıştım.

Yani Vista kötü diyorsunuz?!?!
7 çıkana kadar iyiydi, 7 çıkınca daha iyisinin yapılabileceğini anladık. 2007 yılında üretilmiş olan bilgisayarımda Windows Vista yüklüydü, o yıllardaki bir bilgisayara göre gayet hızlıydı kendisi ve Vista da güzelce çalışıyordu. Fakat seneler sonra Vista yerine Windows 7 yüklediğimiz zamanı hatırlıyorum. Bilgisayar derin bir nefes almış gibi rahatlamıştı.
Aynı hatta daha iyi olan kullanım rahatlığını Aero temasıyla hiçbir sıkıntı olmadan, bilgisayarı yormadan verebilen bir işletim sistemi benim gözümde 7. O yüzden senelerce Vista kullanmış olsam da Windows 7'yi tek geçerim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı