Windows Vista neden sevilmedi?

The_Moon

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core İ57200U CPU 2.50Ghz 2.71Ghz
Nvdia Geforce 930MX
8 GB DDR4 Ram
Asus X542UR
Merhaba.

Ben Windows Vista yüklemek için ISO dosyası arıyordum ve hep Vista çok kötü gibi şeyler ile karşılaştım, Windows 7 kullanın diyorlar falan filan.
Şimdi Windows 7 Windows Vista'nın devamı daha optimize edilmiş halidir.
Windows Vista ilk çıktığında Microsoft Windows Vista'nın sistem gereksimlerini normalden daha küçük yayınladı ve bu tabii ki de çok yavaş çalışmasının 1. nedeniydi.
Sonrasında ve ayrıca Windows Vista her şeyi soruyordu örneğin: Google çalıştırılsın mı? Gibi şeyler. Kullanıcı hesap denetimi çok sıkıydı ve gereksiz çalışıyordu.
Bunlar tabii bir kısmı daha neler var neler.
Çözüm: Arkadaşlarım Windows Vista service pack 2'de her şeyi düzeltildi (minimum donanım hariç onu ibilgisayar donanımını yükselticeksiniz) kullanıcı hesap denetimi.
Gibi şeyler. Yani Windows Vista'yı service pack 2 ile kullanın eğer service pack yok ise ya da service pack 1 ise.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk çıtktığı zamanlar PC'ler kötüydü 512 MB falan RAM'li PC'ler vardı Windows Vista'da en az 2 GB RAM bellek istiyordu adamlar kötü sisteme Vista kurunca yavaş çalıştı ve sonra silip XP yüklediler bu yüzden Vista çabuk silindi piyasadan.

En büyük sorun oyunlarda oluyordu mavi ekran ve crash direk masaüstüne atıyordu.

Görünümü çok güzel ama sorunlu bir sistemdi. Windows 7 gelince kurtulduk.

Vista DVD olarak hala duruyor orijinal kutulu.

Merhaba.

Ben Windows Vista yüklemek için ISO dosyası arıyordum ve hep Vista çok kötü gibi şeyler ile karşılaştım, Windows 7 kullanın diyorlar falan filan.
Şimdi Windows 7 Windows Vista'nın devamı daha optimize edilmiş halidir.
Windows Vista ilk çıktığında Microsoft Windows Vista'nın sistem gereksimlerini normalden daha küçük yayınladı ve bu tabii ki de çok yavaş çalışmasının 1. nedeniydi.
Sonrasında ve ayrıca Windows Vista her şeyi soruyordu örneğin: Google çalıştırılsın mı? Gibi şeyler. Kullanıcı hesap denetimi çok sıkıydı ve gereksiz çalışıyordu.
Bunlar tabii bir kısmı daha neler var neler.
Çözüm: Arkadaşlarım Windows Vista service pack 2'de her şeyi düzeltildi (minimum donanım hariç onu ibilgisayar donanımını yükselticeksiniz) kullanıcı hesap denetimi.
Gibi şeyler. Yani Windows Vista'yı service pack 2 ile kullanın eğer service pack yok ise ya da service pack 1 ise.

Vallahi benim eski bilgisayarda Vista yüklü gelmişti. Şahsen ben severdim. Dönemine göre gayet güzel bir versiyondu.

Hatıralar. Vista'nın kutusu çok güzeldi ama.
IMG_20230404_152429_780.jpgIMG_20230404_152444_352.jpgIMG_20230404_152457_034.jpgIMG_20230404_152504_619.jpg

En büyük sorun oyunlarda oluyordu mavi ekran ve crash direk masaüstüne atıyordu.

Görünümü çok güzel ama sorunlu bir sistemdi. Windows 7 gelince kurtulduk.

Vista DVD olarak hala duruyor orijinal kutulu.
Vista'nın çıktığı yıl, 7 çıkmış olsaydı 7 de aynı kaderi paylaşırdı muhtemelen. 2 işletim sistemini de uzun süre kullanmış biri olarak, ne Vista abartıldığı kadar kötü ne de 7 abartıldığı kadar Vista'dan iyi bence. Yukarda arkadaşın biri de yazmış, Vista çıktığında hala AGP Pentium 4'lü 256-512 MB'lı sistemler kullanılıyordu, 1 GB RAM bile adam gibi yaygınlaşmamışken Vista devasa sistem gereksinimleri istiyordu. Bu makinelere kur Windows 7'yi ona da söversin. 7 çıktığında Core 2 Duo'lu Quad'lı sistemler oturmuştu, 2 GB RAM'ler oturmuştu 4 hatta 8 GB diziyordu millet. Microsoft'un feci bir zamanlama hatası yani Vista. Bir de Vista'da Microsoft XP'yi aynı paralelinde bitiremedi. Bu hatasını gördü ve 7'yi getirirken XP'nin tüm bacaklarını kırdı. DX desteğini çekmesi, yazılımsal desteklerin bitmesi falan, o da insanları 7'ye yönlendirdi biraz.

Geri
Yukarı