Rehber Windows Vista - Vienna Extended Kernel kurulumu

KyryloDN

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Україна
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Extensa EX215-54 || Intel Core i5-1135G7 2.40GHz || Intel iRIS Xe Graphics || 16GB DDR4 3200 MHz || OS: Windows 10 Home
Merhaba arkadaşlar, bu benim ilk rehberim. Hatalarım olursa affola.

Bu rehberde Windows Vista da extended kernel kurmaya göstereceğim.
1- İlk önce linkte verilen kernel dosyasını indirin.
Link: Windows Vista & Vienna Extended Kernel.zip
2- Sonra dosyayı açın ve 2 numaralı klasöre girip bütün Update'leri indirin.
1.JPG

3- Sistemi yeniden başlattıktan sonra tekrar 2 numaralı klasöre girip bu sefer de platform Update'lerini yüklüyoruz.
ty.JPG

4- Sistemi yeniden başlattıktan sonra 3 numaralı klasöre tıklayıp "boi9_engb" dosyasına tıklayıp Internet Explorer 9'u yüklüyoruz ve sistemi yeniden başlatıyoruz.
uy.JPG

5- Aynı klasöre girip IE9-Windows6.0 güncellemesini yükleyip sistemi tekrar başlatın.
6- Şimdi 5 numaralı klasöre girip ".dll" dosyalarını masaüstüne atalım, (vienna only) klasörünü ellemeyin.
7- Şimdi sistemimizi Vista'yı yazdırdığımız USB'den başlatacağız. Boot menü tuşu anakarta göre değişebilir.
8- Şimdi bilgisayarınızı onarın, "repair your computer"a basın.
9- İleri dedikten sonra komut istemcisini açalım.
10- Aşağıda vermiş olduğum kodları yazın.

Kod:
c:
cd users.
cd(kullanıcı adınız)
cd desktop.
copy *.dll c:\windows\system32 yazıp entera yazıp.
Altta çıkan şeye tümü yani t ye basın, entera basın

11- Sonra sistemi yeniden başlattıktan sonra tekrar aynı dosyaya girip 7 numaralı klasöre girip bu sefer Chrome 72 ya da Firefox 79 kurabilirsiniz ve artık bitti.

Umarım yararım dokunur, iyi forumlar.
Not: İsteğe göre 4 numaralı klasörden .NET kurabilirsiniz.

Hocam bence ilk rehberinde neden Vista kullanmamız gerektiğini anlatmalıydın. Kullanıcı sayısının XP'den bile az olduğunu düşünüyorum şahsen. Eline sağlık bu arada.

Hocam bence ilk rehberinde neden Vista kullanmamız gerektiğini anlatmalıydın. Kullanıcı sayısının XP'den bile az olduğunu düşünüyorum şahsen. Eline sağlık bu arada.

Aslında doğru aklıma gelmedi :(

Vista artık tarihe gömülmesi gereken, sanal makineler hariç hiçbir yere kurulmaması gereken bir işletim sistemi. Kötü bir bilgisayarınız varsa Linux Mint Xfce veya başka az kaynak tüketen oldukça fazla GNU/Linux dağıtımı var, üstelik güncelleme desteğide var bu dağıtımların, Vista kullanarak yağmur altındaki şemsiyesiz insana benziyorsunuz. Bir de üstüne kullandığınız tarayıcılar eski sürüm, yani biraz daha güvenlik açığı tuzu biberi olur.

Vista artık tarihe gömülmesi gereken, sanal makineler hariç hiçbir yere kurulmaması gereken bir işletim sistemi. Kötü bir bilgisayarınız varsa Linux Mint Xfce veya başka az kaynak tüketen oldukça fazla GNU/Linux dağıtımı var, üstelik güncelleme desteğide var bu dağıtımların, Vista kullanarak yağmur altındaki şemsiyesiz insana benziyorsunuz. Bir de üstüne kullandığınız tarayıcılar eski sürüm, yani biraz daha güvenlik açığı tuzu biberi olur.

Ben size zorla Vista kullanın demiyorum bu riski alıp kullanmak isteyenlere yapmış olduğum bir rehber.

Geri
Yukarı