Rehber Windows Vista - Vienna Extended Kernel kurulumu

Merhaba arkadaşlar, bu benim ilk rehberim. Hatalarım olursa affola.

Bu rehberde Windows Vista da extended kernel kurmaya göstereceğim.
1- İlk önce linkte verilen kernel dosyasını indirin.
Link: Windows Vista & Vienna Extended Kernel.zip
2- Sonra dosyayı açın ve 2 numaralı klasöre girip bütün Update'leri indirin.
Eki Görüntüle 968324

3- Sistemi yeniden başlattıktan sonra tekrar 2 numaralı klasöre girip bu sefer de platform Update'lerini yüklüyoruz.
Eki Görüntüle 968330

4- Sistemi yeniden başlattıktan sonra 3 numaralı klasöre tıklayıp "boi9_engb" dosyasına tıklayıp Internet Explorer 9'u yüklüyoruz ve sistemi yeniden başlatıyoruz.
Eki Görüntüle 968336

5- Aynı klasöre girip IE9-Windows6.0 güncellemesini yükleyip sistemi tekrar başlatın.
6- Şimdi 5 numaralı klasöre girip ".dll" dosyalarını masaüstüne atalım, (vienna only) klasörünü ellemeyin.
7- Şimdi sistemimizi Vista'yı yazdırdığımız USB'den başlatacağız. Boot menü tuşu anakarta göre değişebilir.
8- Şimdi bilgisayarınızı onarın, "repair your computer"a basın.
9- İleri dedikten sonra komut istemcisini açalım.
10- Aşağıda vermiş olduğum kodları yazın.

Kod:
c:
cd users.
cd(kullanıcı adınız)
cd desktop.
copy *.dll c:\windows\system32 yazıp entera yazıp.
Altta çıkan şeye tümü yani t ye basın, entera basın

11- Sonra sistemi yeniden başlattıktan sonra tekrar aynı dosyaya girip 7 numaralı klasöre girip bu sefer Chrome 72 ya da Firefox 79 kurabilirsiniz ve artık bitti.

Umarım yararım dokunur, iyi forumlar.
Not: İsteğe göre 4 numaralı klasörden .NET kurabilirsiniz.
Kernel’i kim dağıtıyor acaba?
Yani bu modu kim yaptı?

Vista artık tarihe gömülmesi gereken, sanal makineler hariç hiçbir yere kurulmaması gereken bir işletim sistemi. Kötü bir bilgisayarınız varsa Linux Mint Xfce veya başka az kaynak tüketen oldukça fazla GNU/Linux dağıtımı var, üstelik güncelleme desteğide var bu dağıtımların, Vista kullanarak yağmur altındaki şemsiyesiz insana benziyorsunuz. Bir de üstüne kullandığınız tarayıcılar eski sürüm, yani biraz daha güvenlik açığı tuzu biberi olur.
Sen hiç anlamıyor musun? Bende vista kullanıyorum karış hadi. Buraya gelip format atamazsın tamam mı :)
Gözüme pek güvenilir gelmedi :D.
Gelse şaşardım.

Buraya gelip format atamazsın tamam mı?

Windows 10 ile Windows Vista kurulumları aynı, Windows 10 kurmayı gayet iyi bildiğim gibi Windows Vista'yı da kurmayı gayet iyi biliyorum.

Sen hiç anlamıyor musun? Bende Vista kullanıyorum karış hadi. Buraya gelip format atamazsın tamam mı :)

Daha önce sizi bir konuda görmüştüm ve millete atarlı giderli konuşuyordunuz, hala aynısınız. Ben kimseyi zorlamadım, sadece Vista kullanmanın neden riskli olduğunu anlattım. Tahminimce 9-10 yaşlarındasınız, büyüklerinizle saygılı konuşmanızı öneriyorum.

Windows 10 ile Windows Vista kurulumları aynı, Windows 10 kurmayı gayet iyi bildiğim gibi Windows Vista'yı da kurmayı gayet iyi biliyorum.

Daha önce sizi bir konuda görmüştüm ve millete atarlı giderli konuşuyordunuz, hala aynısınız. Ben kimseyi zorlamadım, sadece Vista kullanmanın neden riskli olduğunu anlattım. Tahminimce 9-10 yaşlarındasınız, büyüklerinizle saygılı konuşmanızı öneriyorum.
9, 10 yaşındamıyım? hahah çok güldüm. Daha 16 yaşında olduğumu belirtirim. O zaman onlar atarlı konuşmasınlar yetti vista düşmanlığı artık.

Zaman onlar atarlı konuşmasınlar yetti Vista düşmanlığı artık.

1- Vista'yı diğer işletim sistemler (Windows, linux) ile karşılaştırmak için önce Vista'nın aktif güncelleme alması gerekiyor, Vista'nın güncelleme desteği kesildi.
2- kimsenin Vista'ya düşman olduğu yok, oyun hamurundan kendinize düşman yaratıyorsunuz, Vista zamanında çok iyi bir işletim sistemiydi ama eskide kaldı. Şunu anlayın artık.

9, 10 yaşında mıyım? Hahah çok güldüm. Daha 16 yaşında olduğumu belirtirim.

13 yaşındayım ve sizden daha saygılı konuştuğuma eminim, büyükleriniz derken kendimi kastetmedim ayrıca, forumdaki 25-30 yaşlarındaki insanlarla da böyle konuşuyorsunuz.

Ben sizle uğraşmayayım işletim sistemi uzmanı olarak gördüğüm @PossibleTurco açıklasın size Windows Vista neden 2021'de kullanılmaz

1- Vista'yı diğer işletim sistemler (Windows, linux) ile karşılaştırmak için önce Vista'nın aktif güncelleme alması gerekiyor, Vista'nın güncelleme desteği kesildi.
2- kimsenin Vista'ya düşman olduğu yok, oyun hamurundan kendinize düşman yaratıyorsunuz, Vista zamanında çok iyi bir işletim sistemiydi ama eskide kaldı. Şunu anlayın artık.

13 yaşındayım ve sizden daha saygılı konuştuğuma eminim, büyükleriniz derken kendimi kastetmedim ayrıca, forumdaki 25-30 yaşlarındaki insanlarla da böyle konuşuyorsunuz.

Ben sizle uğraşmayayım işletim sistemi uzmanı olarak gördüğüm @PossibleTurco açıklasın size Windows Vista neden 2021'de kullanılmaz.
Aman hocam beni şu Vista fanboy tayfadan uzak tutun. Burada 40 tane delil ortaya koyarım yine de anlamazlar.

Aman hocam beni şu Vista fanboy tayfadan uzak tutun. Burada 40 tane delil ortaya koyarım yine de anlamazlar.

Fanboy değilim hoşuma gittiği için kullanıyorum (Windows 7 sanal makine)

Geri
Yukarı