Rehber Windows Vista - Vienna Extended Kernel kurulumu

Windows Vista extended kernel gelişiyor belki yakında virüs programlarına destek gelir. Gelirse cidden mükemmel olur.
Bende yaptım extended kernel konusu ama ben winclint in yaptığını kullanmıştım ve son sürüm Google açmayı başarmıştım Windows Vista yaşıyor

O Kernel'i bende denemek isterdim.

Merhaba arkadaşlar, bu benim ilk rehberim. Hatalarım olursa affola.

Bu rehberde Windows Vista da extended kernel kurmaya göstereceğim.
1- İlk önce linkte verilen kernel dosyasını indirin.
Link: Windows Vista & Vienna Extended Kernel.zip
2- Sonra dosyayı açın ve 2 numaralı klasöre girip bütün Update'leri indirin.
Eki Görüntüle 968324

3- Sistemi yeniden başlattıktan sonra tekrar 2 numaralı klasöre girip bu sefer de platform Update'lerini yüklüyoruz.
Eki Görüntüle 968330

4- Sistemi yeniden başlattıktan sonra 3 numaralı klasöre tıklayıp "boi9_engb" dosyasına tıklayıp Internet Explorer 9'u yüklüyoruz ve sistemi yeniden başlatıyoruz.
Eki Görüntüle 968336

5- Aynı klasöre girip IE9-Windows6.0 güncellemesini yükleyip sistemi tekrar başlatın.
6- Şimdi 5 numaralı klasöre girip ".dll" dosyalarını masaüstüne atalım, (vienna only) klasörünü ellemeyin.
7- Şimdi sistemimizi Vista'yı yazdırdığımız USB'den başlatacağız. Boot menü tuşu anakarta göre değişebilir.
8- Şimdi bilgisayarınızı onarın, "repair your computer"a basın.
9- İleri dedikten sonra komut istemcisini açalım.
10- Aşağıda vermiş olduğum kodları yazın.

Kod:
c:
cd users.
cd(kullanıcı adınız)
cd desktop.
copy *.dll c:\windows\system32 yazıp entera yazıp.
Altta çıkan şeye tümü yani t ye basın, entera basın

11- Sonra sistemi yeniden başlattıktan sonra tekrar aynı dosyaya girip 7 numaralı klasöre girip bu sefer Chrome 72 ya da Firefox 79 kurabilirsiniz ve artık bitti.

Umarım yararım dokunur, iyi forumlar.
Not: İsteğe göre 4 numaralı klasörden .NET kurabilirsiniz.
Ellerinize sağlık, sanal PC'imde Vista yüklü şimdi yüklüyorum :).

Bence yapılmamalı Vista zaten eski ve güncelleme almayan bir işletim sistemi üstüne içinde ne olduğunu bilmediğin bir kernel kurduğun zaman bir sürü sorun olabilir. Ama eğer illa Vista kullanacağım diyen varsa(7 çoğu zaman daha iyi performans veriyor) kullanabilir. Ama tavsiye etmem.

Bence yapılmamalı Vista zaten eski ve güncelleme almayan bir işletim sistemi üstüne içinde ne olduğunu bilmediğin bir kernel kurduğun zaman bir sürü sorun olabilir. Ama eğer illa Vista kullanacağım diyen varsa(7 çoğu zaman daha iyi performans veriyor) kullanabilir. Ama tavsiye etmem.

Sizin kendi görüşünüz.

Merhaba arkadaşlar, bu benim ilk rehberim. Hatalarım olursa affola.

Bu rehberde Windows Vista da extended kernel kurmaya göstereceğim.
1- ilk önce linkte verilen kernel dosyasını indirin.
Link: Windows Vista & Vienna Extended Kernel.zip
2- sonra dosyayı açın ve 2 numaralı klasöre girip bütün Update'leri indirin.
Eki Görüntüle 968324

3- sistemi yeniden başlattıktan sonra tekrar 2 numaralı klasöre girip bu sefer de platform Update'lerini yüklüyoruz.
Eki Görüntüle 968330

4- sistemi yeniden başlattıktan sonra 3 numaralı klasöre tıklayıp "boi9_engb" dosyasına tıklayıp Internet Explorer 9'u yüklüyoruz ve sistemi yeniden başlatıyoruz.
Eki Görüntüle 968336

5- aynı klasöre girip IE9-Windows6.0 güncellemesini yükleyip sistemi tekrar başlatın.
6- şimdi 5 numaralı klasöre girip ".dll" dosyalarını masaüstüne atalım, (vienna only) klasörünü ellemeyin.
7- şimdi sistemimizi Vista'yı yazdırdığımız USB'den başlatacağız. Boot menü tuşu anakarta göre değişebilir.
8- şimdi bilgisayarınızı onarın, "repair your Computer"a basın.
9- ileri dedikten sonra komut istemcisini açalım.
10- aşağıda vermiş olduğum kodları yazın.

Kod:
c:
cd users.
cd(kullanıcı adınız)
cd desktop.
copy *.dll c:\windows\system32 yazıp entera yazıp.
Altta çıkan şeye tümü yani t ye basın, entera basın

11- sonra sistemi yeniden başlattıktan sonra tekrar aynı dosyaya girip 7 numaralı klasöre girip bu sefer Chrome 72 ya da Firefox 79 kurabilirsiniz ve artık bitti.

Umarım yararım dokunur, iyi forumlar.
Not: İsteğe göre 4 numaralı klasörden .NET kurabilirsiniz.

Hocam ellerinize sağlık ilk önce. Hocam merak ettiğim şey:
Windows Update çalışmıyor mu? Windows Update'den direkt yapılabilir :)

Hocam ellerinize sağlık ilk önce. Hocam merak ettiğim şey:
Windows Update çalışmıyor mu? Windows Update'den direkt yapılabilir :)

Vista'nın Update'si çalışmıyor ama YouTube'da çalıştırma yöntemleri var ben uğraşmasınlar diye Update dosyalarını koydum.

Yeni konular

Geri
Yukarı