Windows vs Linux

Windows vs. Linux

• Oy verenlerin toplamı
    76
Arkadaşlar sakin bence.😂 O zaman şöyle bir etkinlik yapalım herkes Windows’un ve Linux’un artılarını eksilerini belirleyip yazsın, ondan bir tablo oluşturup birbirimizi de insanları da bilgilendirelim sonra linç yiyoruz.😂

Windows'un artıları:
- Çift tık, tüm işler.
- Basit arayüz, her şey imlecimizin altında.
- SSD'de iyi gidiyor.
- Tüm donanımlar neredeyse onda çalışsın diye hazırlanır.
- HDD kullanıyorsanız hoparlörü kapatın LFS, NFS açın oynayın eğer HDD 7200RPM ise ses kalitesi çok iyi.

Windows'un eksileri:
- Benim gibi HDD ile kullananlara sabır dilerim.
- Hayatımızın içine girdi, bazen korkuyorum.
- Kolayca virüs bulaşabilir.
- Onun dışında diğer eksileri neredeyse herkes biliyor zaten. (Üşendim yazmadım)

Linux'un artıları:
- Açık kaynak kodludur, geliştirilebilir.
- Güvenilirdir.
- Normal virüslerden etkilenmez. (Çünkü neredeyse hepsi Windows için :D)
- Neredeyse hepsi çökmez.

Linux'un eksileri:
- Çift tık yok, 2 satır kod var.
- Windows'daki gibi parolayı unutunca fişi çekip kurtarma menüsünden cmd açıp öğrenemiyoruz.
- Oyunlar ve programlar genelde Windows'da çalışması için programlanıyor. Kullanıcılar zor durumda kalabiliyor.

Kabaca yazdım kusura bakmayın.

Bilgisi olmayanlar için AMD yazısı daha kısa olduğu için kodlarken daha kolay oluyor bu yüzden AMD Linux'da daha iyi. (!) 😂

GNU çoğunlukla gönüllülük isteyen bir proje. Gün içinde asıl işini yapan geliştiriciler, gece vakti uykulu gözlerle NVIDIA kelimesini novideo ile karıştırıp bütün sürücüyü mahvedebiliyorlar. Bir rivayete göre NVIDIA sürücülerinin bu kadar kötü çalışmasının sebebi budur.

Her gun ayni konuyu acip ego masturbasyonu mu yapiyorsunuz anlamiyorum. "Bak benimki dover demisler hehehehehe". Ne kullaniyorsan kullan kardesim, zikkimin da kokunu de kullansan her ota b*ka konu acmayin her gun ayni sey.

Konu dışı, gereksiz bir mesaj. İşletim sistemi bölümünde ne işiniz var madem bu konular ilginizi çekmiyorsa? Birçok yerde bu tür karşılaştırma konuları açılmakta, ki burada nispeten az sıklıkta açılıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana göre dediğim gibi hem Windows, hem de GNU/Linux birbirinden güzel sistemler, hepsinde emek var, amaç var. Lafın özü benim gözümde ikisi de iyi. :) Linus Torvalds ve Bill Gates'de sevdiğim adamlardır. :D

Linux'e geçmek isterdim ama hayatım Windows'ta geçti tekrardan alışmak zor geliyor.
Bir de Windows 10 daha kolay ama Linux daha iyi bana göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı