Windows vs Linux

Windows vs. Linux

• Oy verenlerin toplamı
    76
Şu konular 1 ayda 15 kere açılıyordur atma şu oku da zehirlenmeyelim. Kullanım amacına göre üretilen işletim sistemi bunlar profesyonel iş yapan birine MacOS'dan Windows'a geç dersen geçmez çünkü profesyonel iş için almış. Kali Linux mesela genel olarak hack işlemleri için kullanılıyor sunuculara kuruluyor oradan Python ile DDoS veya dos atılıyor.

Arkadaşlar yazdığımı tam okumadan yok Windows fanı yok bilmem ne demeniz hoş bir davranış değil. Senin sabit diskin ile oyun performansının ne alakası var ben bunu anlamadım. Ayrıca bahsettiğim stabilite arayüz olarak değil oyun konusunda. Yazdığım mesajlara statik test sonuçlarını bırakmama rağmen ısrarla anlamamak için direniyorsunuz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kardeşim anlamamakta ısrar ediyorsun. Zaten bizde oyun stabilitesinin Windows'tan daha iyi olduğunu vurguluyoruz. Ayrıca ne Ubuntu'yla kıyaslıyorsun o ne yeniyor mu? Bir sürü Linux dağıtımı var.

Linuks stabil değil tabii ya vindos varken linuks mu kullanılır? (!)

Lütfen biraz kitap okuyun da okuduğunuzu anlayın veya beğeni kasmak için mesaj yazmayın. Linux stabil değil diyen yok zaten yazdığımı dikkatli... Aman neyse anlatsam da anlamayacaksın zaten.

Linux'tan oyun oynanmıyor demek yanlış fakat bir Windows stabilitesi de vermiyor. Şimdi gelip Linux için çıkan oyunlar daha stabil demeyin, adı üstünde Linux için çıkmış oyun. Oyun oynamasam büyük ihtimalle Linux kullanırdım, boşta Kubuntu ile 800 MB Ram kullanımı görüyordum.

Boş boş kavga etmek yerine kullanım amacına göre tartışsanız, oyun için Windows'dur bütçesi olmayıp profesyonel iş yapmak için Linux dağıtımlarıdır macOS gibi bir sistem için Hackintosh'dur para var ise macOS'dur buna göre yargılamanızı öneririm.

Arkadaşlar yazdığımı tam okumadan yok Windows fanı yok bilmem ne demeniz hoş bir davranış değil. Senin sabit diskin ile oyun performansının ne alakası var ben bunu anlamadım. Ayrıca bahsettiğim stabilite arayüz olarak değil oyun konusunda. Yazdığım mesajlara statik test sonuçlarını bırakmama rağmen ısrarla anlamamak için direniyorsunuz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam oyun performansından falan bunları boş geçin, Windows gayet saf, basit ve hoş arayüzü ile neredeyse her yerde var fakat demek istediğim gereksiz işlevleri arkaplanda yürütmesi performans kaybına yol açıyor. Fakat GNU/Linux sistemlerin neredeyse hepsinde sadece gerektiği vakit çalıştırılıyor. Bu da hem işlevselliği hem stabiliteyi hem de donanimların gereksiz yere yorulmasını engelliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı