Windows XP hala kullanılır mı?

Bugünden yazıyorum, bana Ubuntu kullandıran şahıslar kimlerdi? İsimlerini alabilir miyim? :D

Daha da Linux'a bağlı hiçbir şey kurmam bilgisayarıma.

Şuan XP de kullanmayacağım, Windows 10 32 Bit kursam, bilgisayarım daha hızlı çalışır mı? 64 bit kurduğum için yavaşlıyor olabilir mi? Windows 7'den çok önce Windows 10 64 bit yüklüydü.

Bugünden yazıyorum, bana Ubuntu kullandıran şahıslar kimlerdi? İsimlerini alabilir miyim? :D

Daha da Linux'a bağlı hiçbir şey kurmam bilgisayarıma.

Şu an XP de kullanmayacağım, Windows 10 32 Bit kursam, bilgisayarım daha hızlı çalışır mı? 64 Bit kurduğum için yavaşlıyor olabilir mi? Windows 7'den çok önce Windows 10 64 Bit yüklüydü.

Benim hocam özür dilerim bu Windows sürümünüde deneyin derim ayar yaparsanız Windows 7'den hafif oluyor.

Daha doğrusu varda eski olduğu için bazı siteleri açmıyor.
Günümüzde Windows XP'ye uygun tarayıcılar var ve "bazı siteleri açmıyor" dediğiniz sayfaları açabilir. Daha iyi anlamak için bu yabancı videoya göz atabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Virüslü değil ama eziyet çıkarır sana. Çünkü gerek programlar, gerek oyunlar desteği yok. İnan bana büyük sorun olur.

XFCE masaüstü ortamı olan bir Linux dağıtımı kurup, XP teması yüklesiniz, Normal XP'ye bin basacak güncel bir işletim sistemi elde etmiş olursunuz.

Gerek hız, gerek performans ve gerek çok az kaynak tüketimi sağlıyor. 400 MB Ram tüketiyor.

Dosya Ekleri

• 20231009_195101.jpg
    20231009_195101.jpg
    118,1 KB · Görüntüleme: 29
İyi geceler herkese!

Bugün şu soruyu soracağım: Windows XP gerçekten bugün kullanılır mı? Yani gerçekten internette söylendiği gibi virüs bulaşma riski var mı? Yoksa bu bir yalan mı?

Çünkü ben şahsen bunun o kadar doğru olmadığını düşünüyorum. Virüs elbette her bilgisayara bulaşır ama artık Windows XP'ye girecek bir virüsün olacağını sanmıyorum. Çünkü bana göre birisi artık kullanılmayan Windows sürümüne neden güncel virüsler yazsın ki? Hepsi de şu an Windows 10 ve Windows 11 için virüs yazmaya çalışıyor. Zaten Linux'a da virüs yazan yok, başka bir açık kaynak işletim sistemine de... Dolayısıyla da artık Windows XP'ye de virüs yazan birisinin olacağını sanmıyorum.

Windows XP ile bilgisayarıma format atmak istiyorum aslında. Bilgisayardan internete girmeyeceğim, o yüzden Windows XP için ek bazı programlar, videolar ve müzikler vs. indirip kuracağım. Yani bilgisayarı internetsiz keyif amacıyla kullanacağım.
Virüs bulaşma riski tamamen yalandan ibaret. Virüslü birşey indirmediğin sürece bulaşmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı