Windows XP halâ kullanılır mı?

Aynen dostum Windows XP'nin 2014'e kadar yüzdesel olarak çok büyük bir kullanım oranına ulaştığını ve Microsoft'un çok uzun süre destek alan işletim sistemlerinden biri olduğunuda biliyorsundur umarım. Adamlar kaç sene uğraşmış adamın biri geliyor, "Microsoft o işletim sistemini boşuna geliştirdi" aynen dostum gelmişsin W11 ile XP'yi kıyaslıyorsun 2002'den kalma bir işletim sistemi bu ve emin ol 2004-2006 arası giriş/orta seviye sistemlere XP ve W7 starter dışı çoğu işletim sistemi kasarak çalışacaktır XP'nin tek sorunu güncelleme almaması ve desteğinin genel kullanılan programların çoğunda olmaması fakat bilgisayardan anlayan birisi alternatif yazılımlarla bunları çözebilir fakat çok anlamıyorsanız tavsiyem W7 starter veya Linux dağıtımlarıdır.

Zamanına göre de yavaştı XP'ciler bunu anlayamıyor beni deneyimsiz sanmayın çoğu işletim sistemini kullandım bu senin kullandığın sistemden sisteme göre değişen bir şey ama zevke de bağlı.
Adam Win XP bahsediyor siz Windows 10 diyorsunuz hocam mantıklı mı sizce?

Ben öneri yapıyorum XP kullanılmaz dedim.
Adam Win XP bahsediyor siz Windows 10 diyorsunuz hocam mantıklı mı sizce?

Zamanına göre de yavaştı XP'ciler bunu anlayamıyor beni deneyimsiz sanmayın çoğu işletim sistemini kullandım bu senin kullandığın sistemden sisteme göre değişen bir şey ama zevke de bağlı.

Dostum beni de bilgisiz deneyimsiz sanma zamanında maddi durumumuz yetmediğinde performansımı en iyi hale getirmek için defalarca farklı sürüm ve işletim sistemi denedim Windows XP SP2, SP3, SP2 64 Bit, Windows 7 starter ve niceleri zamanında başka bir alternatifin yoktu birinci olarak ve 1-2 sene boyunca oyun ve gündelik işler için kullandım Windows XP SP3 2016-2018 arasında gayetde memnundum ondan sonrasında zaten destekler iyice kesildi.

Başlıkta da belirttiğim gibi elimde 2006'dan kalma işletim sistemi olmayan eski bir PC var. Bununla arkada şarkı açmayı, video veya film izlemeyi düşünüyorum. Galiba Chrome desteği kesilmiş. Nasıl, kullanılır mı bilen var mı?
Kullanılır ama XP yerine Vista veya Windows 7 Pro olabilir 512 MB ramli PC'de Windows 7 çalıştırmışlığım var.

Yeni konular

Geri
Yukarı