Windows XP hala kullanılır mı?

SSD takıp çok rahat kullanırsın hocam. Keyif için zaten kullanılır.
Bilgisayarımın parçaları yükseltilmeden önce Windows XP yüklemiştim, o zaman bile iyi çalışmıştı. O zamanlar sistemim şöyleydi:

İşlemci: Amd Athlon X64 Processor

Ekran kartı: Nvidia GeForce 6200 Turbochage

Ram: 2 GB

İyi geceler herkese!

Bugün şu soruyu soracağım: Windows XP gerçekten bugün kullanılır mı? Yani gerçekten internette söylendiği gibi virüs bulaşma riski var mı? Yoksa bu bir yalan mı?

Çünkü ben şahsen bunun o kadar doğru olmadığını düşünüyorum. Virüs elbette her bilgisayara bulaşır ama artık Windows XP'ye girecek bir virüsün olacağını sanmıyorum. Çünkü bana göre birisi artık kullanılmayan Windows sürümüne neden güncel virüsler yazsın ki? Hepsi de şu an Windows 10 ve Windows 11 için virüs yazmaya çalışıyor. Zaten Linux'a da virüs yazan yok, başka bir açık kaynak işletim sistemine de... Dolayısıyla da artık Windows XP'ye de virüs yazan birisinin olacağını sanmıyorum.

Windows XP ile bilgisayarıma format atmak istiyorum aslında. Bilgisayardan internete girmeyeceğim, o yüzden Windows XP için ek bazı programlar, videolar ve müzikler vs. indirip kuracağım. Yani bilgisayarı internetsiz keyif amacıyla kullanacağım.

Dedem kulanıyor emektar PC'de sadece okey atıyor adam.

Bilgisayarımın parçaları yükseltilmeden önce Windows XP yüklemiştim, o zaman bile iyi çalışmıştı. O zamanlar sistemim şöyleydi:

İşlemci: Amd Athlon X64 Processor

Ekran kartı: Nvidia GeForce 6200 Turbochage

Ram: 2 GB

Hocam XP'yi Pentium 3 ve 128 MB RAM'i olan bir dinozorda bile çalıştırabilirsiniz. Ama 98 daha iyi gider öyle bir sisteme.

Gerçekten de İntel Atom netbooklar, Zorin OS ile hızlanır mı? Çünkü elimde LG X130 netbook var ama A tuşu ile ESC tuşu bozulmuş.

Dosya Ekleri

• ERerEre.PNG
    ERerEre.PNG
    61,1 KB · Görüntüleme: 22

Dosya Ekleri

• 86942_antiX-2.jpg
    86942_antiX-2.jpg
    100,4 KB · Görüntüleme: 18
  • Lubuntu_20.10_2880p_EN_20201231_31_12_2020_18_01_35.png
    Lubuntu_20.10_2880p_EN_20201231_31_12_2020_18_01_35.png
    371,9 KB · Görüntüleme: 16

Yeni konular