Windows XP kurulmuyor

Yandexg

Picopat
Arkadaşlar Windows 10 kur filan demeyin. PC kötü olduğu için Windows XP kurmam lazım ama kuramadım bir türlü.
Elimde 8 GB flash var Rufus vb denedim CD yeri açılmıyor Windows XP kurmam gerek yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

O hata değil ki. Yanlış hatırlamıyorsam kurulum ekranında Windows kuracağın diskin bütün Partition'ları (disk bölümlerini) sırasıyla D, Enter, L basarak sileceksin. Sonra yeni bir disk bölümü oluşturacaksın. Ondan sonra kurulacak. Doğru gidiyormuşsun.

O hata değil ki. Yanlış hatırlamıyorsam kurulum ekranında bütün Partition'ları (disk bölümlerini) sırasıyla D, enter, l basarak sileceksin. Ondan sonra kurulacak. Doğru gidiyormuşsun işte?

Kurulum ekranı gelmiyor hata veryor orijinal isodada aynı Ventoy'da enazında kurulum ekranı gelyor sonra sertıfıka hatası.

Dosya Ekleri

• indir.jpg
    indir.jpg
    12,7 KB · Görüntüleme: 23
Tamam mavi ekran vermiş başka ISO dosyası dene hepsi mavi ekran vermez. Muhtemelen senin bilgisayarın için ISO dosyasının içine gömdükleri sürücülerden biri hatalı ya da senin bilgisayarına uygun SATA sürücüsü ISO dosyasında yok.

Bilgisayarının özelliklerini tam olarak yazar mısın? Anakart marka modeli vb.

İşletim SistemiMicrosoft Windows 7 Enterprise
İşlemciPentium(R) Dual-Core CPU E5300 @ 2.60GHz
Ekran KartıIntel(R) 82945G Express Chipset Family (256,0 MB)
Bellek1,9 GB Ücretsiz (3,4 GB Toplam)
MonitörASUS PA246 (1024 x 768 @ 60 Hz)
Disk kapasitesi113,7 GB Ücretsiz (185,0 GB Toplam)
SesRealtek High Definition Audio
AnakartASUSTeK Computer INC. (P5GC-MX/1333)
FareUSB Giriş Aygıtı
KlavyeUSB Giriş Aygıtı
??????????????

Windows XP 21 yıllık olduğundan yeni nesil oyunları çalıştıramıyor olabilir mi? 2014'te desteği kesildi. İşlemci ve ekran kartına yüklenme olayı hakkında tam bir şey bilmiyorum. Genel de 2010 ve sonra ki bilgisayarlarda sorun çıkarabiliyor. Bende ki kasa 17 yıllık ve işlemciye ve ekran kartına yük binmiyor.
Hocam Red Dead çalıştırıyorum FPS drop oluyor oyunun zevki bozuluyor. Biz Windows 98 den devam.

Bu arada xp yükleyecek kadar kötü donanım varsa hafif linux yüklemek daha rahat olabilir. Arkadaşlar linux mint elementary os önermiş bunlar hafif değil.

LXLE
Trisquel mini
Sparky minimal gui
Endeaovour lxde ya da openbox
Bodhi linux

Asıl bunlar hafiftir bunlara göz atın

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı