Windows XP kurulmuyor

Yandexg

Picopat
Arkadaşlar Windows 10 kur filan demeyin. PC kötü olduğu için Windows XP kurmam lazım ama kuramadım bir türlü.
Elimde 8 GB flash var Rufus vb denedim CD yeri açılmıyor Windows XP kurmam gerek yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Bu zip dosyasının içeriğini winsetupfromusb ile yazarken sürücü olarak eklemeye çalışın, sizin chipset sürücülerinizi içeriyor. Mavi ekranı düzeltmeli bu.

Eki Görüntüle 1583221

BIOS'tan HDD üzerine gelip bu ayarın doğru olduğuna emin olun.

Öyle bir ayar görmedim.

Ventoy ile yapsak olmaz mı?

Yaptım mavi ekran verdi modlu ISO deneyeceğim birazdan.

Bu zip dosyasının içeriğini winsetupfromusb ile yazarken sürücü olarak eklemeye çalışın, sizin chipset sürücülerinizi içeriyor. Mavi ekranı düzeltmeli bu.

Eki Görüntüle 1583221

BIOS'tan HDD üzerine gelip bu ayarın doğru olduğuna emin olun.

Anlamadım nasıl yazıcağımı dosyayı ISO klasörünün içinemi atayım.

Son düzenleme:
Arkadaşlar Windows 10 kur filan demeyin. PC kötü olduğu için Windows XP kurmam lazım ama kuramadım bir türlü.
Elimde 8 GB flash var Rufus vb denedim CD yeri açılmıyor Windows XP kurmam gerek yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
XP haram o yüzden 7/8/8.1 kurmayı dene.

Artı -1 Eksi
@emre_52 içinde senin bilgisayarının da sürücüleri olan özel yapılmış ISO dosyası. Çalışması lazım ama test etmediğim için bilemiyorum.

Bilgisayarının ASUS web sitesindeki tüm sürücülerini içine ekledim. Artık mavi ekran vermemesi lazım.

Deneyeceğim birazadn wintousb ile kuruyom.

Bu arada xp yükleyecek kadar kötü donanım varsa hafif linux yüklemek daha rahat olabilir. Arkadaşlar linux mint elementary os önermiş bunlar hafif değil.

LXLE
Trisquel mini
Sparky minimal gui
Endeaovour lxde ya da openbox
Bodhi linux

Asıl bunlar hafiftir bunlara göz atın
Dedim fakat kimse ilgilenmedi sanırsam. Ayrıca archinstall ile de kolay bir şekilde arch + lxqt(lxde) de kurulabilir.

Ayrıca, sizin bu XP'yi kurmanız hiç bir yararınıza olmayacak. Neredeyse tüm uygulamalar zaten 7 altına desteği kaldırdı.

Dedim fakat kimse ilgilenmedi sanırsam. Ayrıca archinstall ile de kolay bir şekilde Arch + lxqt(LXDE) de kurulabilir.

Ayrıca, sizin bu XP'yi kurmanız hiçbir yararınıza olmayacak. Neredeyse tüm uygulamalar zaten 7 altına desteği kaldırdı.

Oyun oynuyorum dedim ama göremdiniz sanırım.
Wine'de oynadığım oyunlar çalışmıyr.

Yeni konular

Geri
Yukarı