Windows yanına macOS mi, Linux mu?

Redux89

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayara dual boot ile bir işletim sistemi kuracağım. Windows var. Onun yanına macOS mu, Linux mu kurayım? macOS çok güzel gözüküyor ama Linux da güzel. Sizce hangisini seçeyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
macOS ve Windows'u dual boot yapmak için Windows'u sonradan kurman gerekiyor Bootcamp ile. Aynı diskte çalışmaları biraz sorunlu olabiliyor. Ayrıca sisteminin destekliyor olmalı. Sistem özelliklerin nedir?

Bilgisayara dual boot ile bir işletim sistemi kuracağım. Windows var. Onun yanına macOS mu, Linux mu kurayım? macOS çok güzel gözüküyor ama Linux da güzel. Sizce hangisini seçeyim?
Hocam önerim macOS kurmanız. Tasarımı gayet güzel. Yazılım çizim gibi şeylerde çok yardımcı olacaktır. Hatta ekstra olarak VMware ile Windows'un içine Linux'da kurabilirsiniz.

macOS ve Windows'u Dual boot yapmak için Windows'u sonradan kurman gerekiyor Bootcamp ile. Aynı diskte çalışmaları biraz sorunlu olabiliyor. Ayrıca sisteminin destekliyor olmalı. Sistem özelliklerin nedir?

RX 570 4 GB.
i3-9100F
8 GB RAM.
256 GB SSD.
4 TB HDD.

SSD de Windows var Windows'dan 4TB'nin bir 500 GB'sini falan ayırıp oraya macOS ya da Linux kurmak istiyorum.
Linux dağıtımı kurup macOS teması kur. 😀

macOS gibi görünen başka bir sistem kullanmak yerine macOS kullanmak isterim.🙂

@Redux89 işlemcinde dahili grafik yok. HDMI portunu da kurulum sırasında kullanamıyorsun. DP kullanman lazım kurulum sırasında ama çalıştırabilirsin.

Sana tavsiyem ek bir SSD al ve macOS'u ona kur. Daha kolay olur.

Hocam önerim macOS kurmanız. Tasarımı gayet güzel. Yazılım çizim gibi şeylerde çok yardımcı olacaktır. Hatta ekstra olarak VMware ile Windows'un içine Linux'da kurabilirsiniz.

VMware a Linux kurdum zaten ancak sevmedim diyebilirim. Sanal makine kullanmak hoşuma gitmiyor neden bilmiyorum.😀
@Redux89 işlemcinde dahili grafik yok. HDMI portunu da kurulum sırasında kullanamıyorsun. DP kullanman lazım kurulum sırasında ama çalıştırabilirsin.

Sana tavsiyem ek bir SSD al ve MacOS'u ona kur. Daha kolay olur.

DP dediğiniz Display Port mu?

RX 570 4 GB.
i3-9100F
8 GB RAM.
256 GB SSD.
4 TB HDD.

SSD de Windows var Windows'dan 4TB'nin bir 500 GB'sini falan ayırıp oraya macOS ya da Linux kurmak istiyorum.

macOS gibi görünen başka bir sistem kullanmak yerine macOS kullanmak isterim.🙂
Hocam sanırım Catalina kurulabilir sisteme. Olmazsa Mojave de deneyebilirsiniz. Doğru Config'i seçmeyi unutmayın. İsterseniz diye imaj linklerini koydum. Bu arada USB'siz boot yapmak isterseniz diski bölüp 5 GB'lık bir bölüm oluşturmanız lazım. Yoksa yanlış bilmiyorsam Windows'un EFI'sini bozabiliyorsunuz (Evet sorun yaşadım siz yaşamayasınız diye yazdım).

İmajlar :

Catalina : OpenCore: macOS Catalina 10.15.7 Intel & AMD Kurulum İmajı

Mojave : [OpenCore] macOS Mojave 10.14.6 Intel & AMD kurulum imajı

Geri
Yukarı