Windows yüklenmiyor

meraklı7725

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Windows 10 Pro 64-bit, AMD Ryzen 5 3500X Soket + Wraith Spire 3.6GHz 32MB 65W 7nm işlemci, MSI B450M-A PRO MAX amd B450 Soket AM4 DDR4 3466(OC) M.2 Anakart, Crucial (2x8) Ballistix Siyah DDR4 3200MHz CL16 1.35V PC Ram, Rampage Espectro 4x120mm Rainbow Fanlı 600W 80Plus Bronze MidT Atx Gaming Kasa, SanDisk Ultra M.2 500GB NVMe 3D SSD, Dark DKCCX94BL Freezer X94BL Soğutucu, MSI Vga Geforce GTX 1650 D6 Ventus XS OCV2 4GB GDDR6 128B DX 12 PCIE 3.0 Ek
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Arkadaşlar bilgisayarımda Linux yüklü ve bütün BIOS ayarlarını yapsam dahil hiçbir şekilde Windows yüklenmiyor. Her sürümünü denedim, 2 tane flash denedim. Hem telefonda hem bilgisayarda yazdım ama olmuyor. Lütfen yardım edin.

Arkadaşlar bilgisayarımda Linux yüklü ve bütün BIOS ayarlarını yapsam dahil hiçbir şekilde Windows yüklenmiyor. Her sürümünü denedim, 2 tane flash denedim. Hem telefonda hem bilgisayarda yazdım ama olmuyor. Lütfen yardım edin.

Karşılaştığınız hata nedir? Daha detaylı bilgi vermeniz mümkün mü?

Hocam bilgisayara saçma şekilde Windows yüklenmiyor Rufus Linux'ta çalışmıyor galiba açıyorum ama Windows'taki gibi USB görmüyor. Linux'ta ISO yazılabiliyormuş, öyle yaptım. Bir format USB'si hazırladım ama başlatırken es geçiyor. Format başlamıyor. Lakin Linux Ubuntu falan herhangi bir şey takılınca hemen algılıyor formata başlıyor. Sorun USB'yi görmemesi değil, görüpte hiçbir şey olmadan Linux başlatması.

Hocam bilgisayara saçma şekilde Windows yüklenmiyor Rufus Linux'ta çalışmıyor galiba açıyorum ama Windows'taki gibi USB görmüyor. Linux'ta ISO yazılabiliyormuş, öyle yaptım. Bir format USB'si hazırladım ama başlatırken es geçiyor. Format başlamıyor. Lakin Linux Ubuntu falan herhangi bir şey takılınca hemen algılıyor formata başlıyor. Sorun USB'yi görmemesi değil, görüpte hiçbir şey olmadan Linux başlatması.

Boot seçenekleri arasından USB madyanızı seçmenize rağmen sistem USB üzerinden başlamıyor ise medya yanlış hazırlanmış olabilir medyayı yeniden hazırlamayı veya Windows işletim sistemli bir bilgisayarda hazırlamayı deneyiniz.

Peki bu günlerde Windows bir bilgisayarı nasıl bulacağım ki. Kimseden isteyemem. Başka bir yolu yok mu?
Boot seçenekleri arasından USB madyanızı seçmenize rağmen sistem USB üzerinden başlamıyor ise medya yanlış hazırlanmış olabilir medyayı yeniden hazırlamayı veya Windows işletim sistemli bir bilgisayarda hazırlamayı deneyiniz.

Orijinal sitesinden Rufus yüklüyorum ama USB'yi görmüyor bile. Linux Mint kullanıyorum.
15868682434017668074978414723476.jpg
15868682434017668074978414723476.jpg

Linux ile entegre edilmiş Boot medya oluşturucu sizin sistemde bulunuyor mu? Rufus Linux ile tam uyumlu çalışmayabiliyor bazen.

ISO dosyasına sağ tıkladığınızda Boot edilebilir USB bellek hazırla seçeneği çıkıyor mu? Eğer çıkmıyor ise etcher uygulamasını yükleğerek deneyiniz.

Çıkıyor öyle yaptım yine olmadı. Yani Boot edilebilir USB hazırladım ama işe yaramadı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı