Windows'a alternatif hangi Linux dağıtımı var?

Aslında macera istiyorum. Ama bu özelliklerinden ötürü ihtiyacımı görüyor. Açıkçası Linux'u denemek istiyorum hep şans vermek istiyorum. Ubuntu ve Mint kullandım ama memnun kalmadım. O yüzden başka dağıtım varsa denemek istiyorum.

O zaman Manjaro'yu deneyebilirsin ve buradaki gibi özelleştirmeler uygulayabilirsin.

Az once dedigim gibi dagitimlarin sayisi az degil ama sunduklari secenekler az cok benzer. Eger rahat etmek istiyorsan birini eline alip kendine gore modifiye etmen gerekiyor. Zira bu sekilde binlerce kombinasyon oluyor. Diger sekilde rahat etmek oldukca zor.

Bana sorarsan hic macera arama derim. Zaten sonunda Windows'a oyun icin geri donmen gerekecek. Ben de aynisini Windows'a gecmek icin yasadim ancak olmadi. Zorlamaya gerek yok. Nereye alistiysan orada kalman cok daha iyi. Emin ol Linux sana daha fazla rahat sunmayacak, yillarca denemeye devam etmedigin surece.
Gördüğüm en mantıklı konuşan Linux kullanıcısı olabilirsiniz. Geneli Linux kullandırtmak için bir yerlerini yırtıyor.

Steam yüklersin orada sıkıntı yok (hangi dağıtımı seçtiğine bağlı zor bir şey değil)
Epic Games için heroic Games Launcher var onu kullanabilirsin.
Crack oyunlar için araştırma yap, burada sana bir site atmamızı bekleme bence.

Tasarımı Windows'a benzemesi neden bir şart? Windows'dan farklı tasarımlara atılmalısın bence, ha illa aynı tasarım diyorsan KDE kullanan bir dağıtım yükle (Fedora KDE gibi) sonra bu özelleştirme rehberini uygulama.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ek olarak terminalden korkma, o bir canavar değil.
Gördüğüm en mantıklı konuşan Linux kullanıcısı olabilirsiniz. Geneli Linux kullandırtmak için bir yerlerini yırtıyor.

Ben bir yerlerimi yırttığımı düşünmüyorum. Fedora KDE ile hiçbir sorun olmadan end-user gibi kullanıyorum, ilk kurulum sıkıntılı olabiliyor ancak sistemi oturttuğun zaman bir problem yaşayacağını sanmıyorum.

Steam yüklersin orada sıkıntı yok (hangi dağıtımı seçtiğine bağlı zor bir şey değil)

Tasarımı Windows'a benzemesi neden bir şart? Windows'dan farklı tasarımlara atılmalısın bence, ha illa aynı tasarım diyorsan KDE kullanan bir dağıtım yükle (Fedora KDE gibi) sonra bu özelleştirme rehberini uygulama.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ben bir yerlerimi yırttığımı düşünmüyorum. Fedora KDE ile hiçbir sorun olmadan end-user gibi kullanıyorum, ilk kurulum sıkıntılı olabiliyor ancak sistemi oturttuğun zaman bir problem yaşayacağını sanmıyorum.

Size dememiştim aslında. Forumda birkaç Linux kullanıcısıyla kötü anım var onları kastetmiştim.

Açıkçası ben tasarımından çok özelliklere baktığımı söylemiştim diye hatırlıyorum sanki. Terminalden korkmuyorum. Ama her bir sorun çıktığında sürekli bir yerleri araştırmak işimi kötü etkiliyor. Şu anda işim öğrencilik. Açıkçası bunun yüzünden linuxa tam bir geçiş yapamadım hiçbir zaman.

Açıkçası ben tasarımından çok özelliklere baktığımı söylemiştim diye hatırlıyorum sanki. Terminalden korkmuyorum. Ama her bir sorun çıktığında sürekli bir yerleri araştırmak işimi kötü etkiliyor. Şu anda işim öğrencilik. Açıkçası bunun yüzünden linuxa tam bir geçiş yapamadım hiçbir zaman.
Hangi bölümde okuyorsunuz?
Her sorun çıktığında araştırma yaparak "googling" denen şeyi öğreniyosunuz ama farkında değilsiniz.
Bu sorunlar bir süre sonra hızlıca çözebileceğiniz zahmetsiz görünmeye başlayacak. Sadece komutları doğru hatırlıyor muyum diye kontrol edeceksiniz bir süre sonra.

Hangi bölümde okuyorsunuz?
Her sorun çıktığında araştırma yaparak "googling" denen şeyi öğreniyosunuz ama farkında değilsiniz.
Bu sorunlar bir süre sonra hızlıca çözebileceğiniz zahmetsiz görünmeye başlayacak. Sadece komutları doğru hatırlıyor muyum diye kontrol edeceksiniz bir süre sonra.

Elektrik elektronik mühendisliği. Açıkçası bölümüm yazılım üzerine olmadığından uğraşmak istemiyorum. Sonuçta Windows üzerinden uğraşılmıyor ve gerçekten daha kolay orada. Linuxa şans vermek istiyorum ama sırf terminal yüzünden geçmeyi düşünemiyorum. 2 defa denedim YKS sınavı öncesinde ama daha çok vakit kaybettirdipşnden Windows'a geri döndüm.

@Silinen üye Mint'i Windowstan geçerken sevmedi iseniz Linux'u seveceğinizi düşünmüyorum. Size saygı duyuyorum. Linux herkes için değil ama mesela ben Linux'a bayılıyorum. Her neyse siz herkes gibi istediğini kullanmakta özgürsünüz. Kibarlık ve medeniyet çerçevesinde düşüncelerinizi ifade etmişsiniz.

Geri
Yukarı