Windows'a en yakın Linux dağıtımı hangisidir?

Düzenlemek isterim, "Wine ile belki çalışır".

Programlar çalışsında exe olarak çalışmaması sorun değil. Zaten telefonuma ROM, root vs attığım için terminal kodlarına alışık sayılırım. Maksatım laptopum (i7 7700HQ 1050 Ti 16 GB RAM) daha rahat çalışmasını sağlayıp aynı zamanda günlük kullanımda sorun yaşamamak istiyorum.

Yatmadan şuraya benimkinin kaynak kullanımını da bırakayım bari. Reset atıp mesajı düzenleyerek taze halini de ekleyeceğim.

1684534889989.png

1684535023157.png

Makaleyi yazacağım diye ne yaptıysam 2 diodon olmuş :D

Programlar çalışsında exe olarak çalışmaması sorun değil. Zaten telefonuma ROM, root vs attığım için terminal kodlarına alışık sayılırım. Maksatım laptopum (i7 7700HQ 1050 Ti 16 GB RAM) daha rahat çalışmasını sağlayıp aynı zamanda günlük kullanımda sorun yaşamamak istiyorum.

Evet, Linux genel olarak sistemi rahat kullanır ancak bilgisizce kullanıldığında bozulmaya meyillidir. Nede olsa limitsiz güç, doğru kullanım gerektirir.

Terminale alışık olmanız iyi olacak. Nice deneyimler dilerim.

Son düzenleme:

Hocam ilk defa Linux kullanıcaksanız Dual boot yaparak kullanın bence.

Geri
Yukarı